Wiadomości z Piekar Śląskich

Uwaga! Złodzieje katalizatorów znów dali o sobie znać

  • Dodano: 2021-06-24 07:00, aktualizacja: 2021-06-23 22:24

W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są katalizatory z samochodów parkujących na ulicach naszego miasta.

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Sprawcy działają też pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko wyposażeni w lewarek i urządzenie do cięcia metalu odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego. Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to właściciel auta reperuje coś w swoim samochodzie, funkcjonariusze szybko wyjaśnią sprawę i odjadą.

Apeluje się więc o wzmożenie czujności. Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym natychmiast policję pod nr 997 lub 112, wtedy zwiększymy szansę na zatrzymanie podejrzanych na gorącym uczynku.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.