Wiadomości z Piekar Śląskich

VI Dożynki Powiatowe w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2018-08-21 11:30

Pokazy wozów strażackich oraz maszyn rolniczych, konkurs na najpiękniej udekorowaną posesję, Sportowe Zawody Rodzinne z udziałem OSP Dąbrówka Wlk. i OSP Brzeziny Śl. – tak świętować będziemy dożynki. Za tegoroczne plony rolnicy i działkowcy z Piekar Śląskich podziękują 1 września podczas VI Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Dąbrówce Wielkiej.

Obchody rozpoczną się mszą świętą dziękczynną za zbiory. Odprawiona ona zostanie o godz. 14:00 w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej. Następnie dożynkowy korowód przejdzie ulicami: Zawiszy Czarnego, Jagiellońską i Karłowicza na stadion KS Orkan (ul. Szymanowskiego 2b), gdzie rozpocznie się zabawa.

O godz. 15:40 Chór im. Dąbrówki i Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian” wykona hymn państwowy. Odegrany zostanie także hejnał miasta, a starości przekażą chleb prezydentowi Piekar. Później wysłuchamy koncertu Orkiestry Dętej z Dąbrówki Wielkiej oraz zespołów “proWOKALni” i “FUNGUS COMBO”. Podziwiać będziemy mogli także talenty dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 oraz występ zespołu muzycznego “BROLINKI” z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12. O dobre humory uczestników zadba kabaret “KSIĄŻĘ LIPIN I PRZYJACIELE”, a do tańca porwą nas “SZLAGIER MASZYNA” i “NAS TROJE”.

O godz. 18:30 rozstrzygnięty zostanie konkurs na dożynkową dekorację posesji, a rolnicy, działkowcy i ogrodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki.

Dożynkom towarzyszyć będą: pokaz wozów strażackich oraz maszyn rolniczych, Sportowe Zawody Rodzinne z udziałem OSP Dąbrówka Wielka i OSP Brzeziny Śląskie, wystawa malarstwa ze zbiorów Stanisława Gerarda Trefonia, warsztaty ceramiczne i malowanie na szkle oraz malowanie twarzy. Ustawione zostaną także Wesołe Miasteczko i stoiska tematyczne.

VI Dożynki Powiatowe w Piekarach Śląskich


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również