Wiadomości z Piekar Śląskich

VII Powiatowe Dożynki - co w programie?

  • Dodano: 2019-08-19 11:45

Święto plonów to dla wszystkich rolników czas wyjątkowy. Po całorocznej trudnej i ciężkiej pracy przychodzi moment podsumowania, podziękowania za zbiory, dzielenia się radością i wspólnej zabawy. Za tegoroczne żniwa rolnicy z Piekar Śląskich podziękują 31 sierpnia podczas VII Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się na terenie Kozłowej Góry.

Obchody rozpoczną się mszą świętą dziękczynną za zbiory

Odprawiona ona zostanie o godz. 11:30 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze. Następnie dożynkowy korowód przejdzie ulicami: Powstańców Śląskich, Tarnogórską, Pokoju na stadion DKS Kozłowa Góra (ul. Pokoju 1), gdzie rozpocznie się dożynkowa zabawa.

O godz. 13:00 odegrany zostanie hymn państwowy i hejnał miasta, a starości przekażą tradycyjny chleb Prezydent Piekar Śląskich. Później wysłuchać będzie można koncertu Górniczej Orkiestry Dętej “Piekary-Julian”. Podziwiać będziemy mogli także talenty uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz Zespołu Piekarzanki. W programie znalazły się także monologi laureatów konkursu “Gryfny Godki” oraz występy zespołów biorących udział w 32. Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym. Nie zabraknie także pokazu umiejętności gimnastyczek z UKS Orzeł Biały oraz występu Chóru Halka. O godz. 17:30 rozstrzygnięty zostanie coroczny konkurs na dożynkową dekorację posesji. Po godz. 20:00 uczestnicy dożynek do wspólnej zabawy zaprasza Arkadia Band. Imprezę poprowadzi Helena Leśniowska - prezes piekarskiego Koła Związku Górnośląskiego.

Powiatowym dożynkom towarzyszyć będzie wesołe miasteczko i strefa gastronomiczna. Rozstawione zostaną również stoiska tematyczne, a dla dzieci przygotowano wiele atrakcji oraz konkursów z nagrodami.

VII Powiatowe Dożynki - co w programie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również