Wiadomości z Piekar Śląskich

Wspólne działania w trosce o pieszych

  • Dodano: 2022-05-02 07:00, aktualizacja: 2022-05-01 19:32

W piątek piekarscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Bezpieczeństwo pieszych

Policjanci piekarskiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi oraz Strażą Miejską prowadzili wczoraj działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań mundurowi m.in. przy wykorzystaniu monitoringu miejskiego obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Priorytetem prowadzonych akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Podczas działań mundurowi wylegitymowali 58 osób, ujawniając 46 wykroczeń, które w większości dotyczyły kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. W 17 przypadkach piesi przechodzili przez jezdnie w miejscach niedozwolonych.

Policjanci ujawnili również kierującego pojazdem, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz kierującego, który wyprzedził inny pojazd na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Manewr wyprzedzania należy do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych. Jeśli dodatkowo wykonujemy go tuż przed przejściem dla pieszych, narażamy na niebezpieczeństwo osoby, które znajdują się na przejściu lub w jego obrębie. Zarówno kierującemu, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącemu na nie, a także wyprzedzającemu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, grożą mandaty w wysokości 1500 zł. i 10 punktów karnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również