Wiadomości z Piekar Śląskich

Wypożycz grę planszową z biblioteki miejskiej!

  • Dodano: 2024-07-11 13:15

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka funkcjonuje wypożyczalnię gier planszowych, która cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłosili ten projekt w Budżecie Obywatelskim Miasta Piekary Śląskie 2022 r., a następnie oddali na niego głosy. Do zbiorów biblioteki zakupiono wówczas 170 gier dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. strategiczne, ekonomiczne, logiczne, karciane, przygodowe i towarzyskie.

Można wypożyczyć gry

Gry znajdziecie w Bibliotece Centralnej, jak i w każdej z filii na terenie naszego miasta. W całej sieci biblioteki można wypożyczyć 2 tytuły na 14 dni. Pełna lista gier dostępnych w poszczególnych placówkach. W miarę możliwości lista ta będzie uzupełniana o nowe tytuły.

Gry planszowe, ze względu na swoją zawartość, są specjalną grupą materiałów bibliotecznych, dlatego Biblioteka prosi o stosowanie się do zasad wypożyczania i korzystania zawartych w regulaminie. Wszystkim zależy na tym, aby gry były jak najdłużej w jak najlepszym stanie i mogły służyć kolejnym użytkownikom. 

Wypożycz grę planszową z biblioteki miejskiej!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Piekary śląskie / fot. Freepik, UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również