Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Zachowania i postawy tych mieszkańców są wzorem do naśladowania

  • Dodano: 2015-03-06 10:00
Poniżej przypominamy tylko niektóre sprawy, w których mieszkańcy miasta nie pozostali obojętni na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Dzięki ich reakcjom, policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Zachowania i postawy tych świadków zdarzeń  w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia jest wzorem do naśladowania. Niech będzie motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać. 
 
 
W lutym dzięki wzorowej postawie mieszkańca Piekar Śląskich kryminalni zatrzymali dwóch złodziei. Z samochodów zaparkowanych na przyblokowych parkingach kradli oni radia i anteny. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już zarzuty.
O poruszającym się po ulicy Tarnogórskiej volkswagenie, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany, powiadomił mundurowych naoczny świadek. Kierowca został zatrzymany, miał w organizmie 0,24 promila alkoholu.
Dzięki czujności jednego z mieszkańców Piekar Śląskich w ręce policjantów wpadło dwóch włamywaczy próbujących okraść piwnice na ul. Cichej. Jeden z zatrzymanych, jako nieletni, za popełniony czyn odpowiedział przed sędzią rodzinnym. Dorosły sprawca włamania do piwnic ma już bogatą kartotekę policyjną i grozi mu następne kilka lat więzienia.
Świadek który zareagował i zaalarmował policję, przyczynił się do błyskawicznego zatrzymania złodzieja. 25-latek,  włamał się do sklepu spożywczego na ulicy Bytomskiej. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych, wszedł do środka i  usiłował wynieść kilkanaście butelek wódki. Grozi mu 5 letni pobyt w Zakładzie Karnym.
 
 Przypominamy, że trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz". Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.