Wiadomości z Piekar Śląskich

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo na cmentarzach

  • Dodano: 2015-10-27 10:30
Zbliża się Święto Zmarłych i wiele osób odwiedza cmentarze, aby posprzątać groby i dokonać ewentualnych napraw. Przeważnie są to osoby starsze, które pochłonięte pracą nie zwracają uwagi na otoczenie. Taka sytuacja jest dla złodziei doskonałą okazją do kradzieży.
 
 
Torebka pozostawiona przy grobie, gdy jej właścicielka udaje się po wodę, jest łakomym kąskiem dla przestępcy. Również propozycje pomocy przy porządkach składane przez nieznane osoby powinny wzbudzić naszą czujność. Niejednokrotnie sprawcy udając życzliwość wprowadzają w błąd potencjalne ofiary, aby ułatwić sobie zadanie.
 
 
Jak co roku policja przekazuje apel do odwiedzających groby bliskich. Osoby starsze powinny odwiedzać cmentarz w towarzystwie osób młodszych lub kilkuosobowych grupach. Jeśli to nie możliwe, odwiedzając cmentarz prosimy nie zabierać pieniędzy, biżuterii lub innych wartościowych przedmiotów. Wykonując prace porządkowe torebkę należy mieć zawsze przy sobie lub przynajmniej w zasięgu wzroku.
 
 
Nie należy ufać przygodnym osobom oferującym pomoc w pracach porządkowych - dobrze jest od razu zaznaczyć, że nie mamy czym zapłacić, gdyż nie mamy pieniędzy ani kart bankowych. W przypadku napaści lub kradzieży należy głośno krzyczeć i wzywać pomocy. Takie zachowanie zaalarmuje inne osoby i może pomóc w ujęciu przestępcy oraz odzyskaniu skradzionej własności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.