Wiadomości z Piekar Śląskich

Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Miejski Dom Kultury prowadzi rekrutacje

 • Dodano: 2024-05-29 10:15

Miejski Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich prowadzi już rekrutację na zajęcia, które będą realizowane w roku 2024/2025. Potrwa ona do 14 czerwca br. Szczegółowe informacje, a także składanie wniosków odbywa się osobiście, w sekretariacie MDK 2. W ofercie są m.in. koła taneczne, koła plastyczne, a także koła języka angielskiego lub nauka gry na instrumentach.

Oferta zajęć dodatkowych

Koła plastyczne:

 • Koło malarstwa i rysunku studyjnego — Zajęcia prowadzić będzie Pani Elżbieta Czarnecka, w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od lat 10.  Uczeń podczas zajęć, poznaje podstawowe pojęcia takie jak: kompozycja, konstrukcja, struktura, kadry, modelunek, światłocień, kolorystyka, faktura, przestrzeń, bryła, perspektywa. Miejsca są ograniczone i wolnych zostało już tylko 9.
 • Koło Technik Plastycznych — Zajęcia prowadzić będzie również Pani Elżbieta Czarnecka, a w zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci od lat 7 (w przypadku wolnych miejsc, także dzieci młodsze). Podczas zajęć uczestnicy poznają najróżniejsze techniki plastyczne, począwszy od rysunku farbami, pastelami i kredkami, a skończywszy na kolażu. Liczba miejsc jest ograniczona, pozostało ich 50.
 • Pracownia plastycznych inspiracji — Zajęcia będą prowadzone przez Patrycję Bajer, a uczestniczyć w nich będą mogły dzieci od 7 lat. Warsztaty mają na celu rozwinięcie i uwolnienie kreatywności poprzez działania plastyczne: rysunek, malarstwo, projektowanie, łączenie sztuk. Dzieci poznają różne techniki plastyczne i sposoby ich niekonwencjonalnego wykorzystania. Pozostało 12 wolnych miejsc.

Koła Taneczne: 

 • Balet — Prowadząca zajęcia będzie Pani Martyna Wiśniewska, wiek uczestników jest bez ograniczeń, pierwszeństwo mają jednak dzieci w wieku szkolnym. Na zajęciach będzie można nauczyć się tańca klasycznego (balat), jak i poznać elementy akrobatyczne. Uczestnicy zajęć będą się uczyć układów choreograficznych, które później zaprezentują podczas konkursów i koncertów. Liczba miejsc jest ograniczona, 22 miejsc wolnych.
 • Taniec — Te zajęcia także poprowadzi Martyna Wiśniewska, w przypadku uczestnictwa, również bez zmian. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednakże pierwszeństwo będą miału dzieci w wieku szkolnym. Na zajęciach uczestnicy będą uczyć się różnorodnych technik tańca, a także poprawią swoją sprawność i koordynację ruchową.  Liczba miejsc jest ograniczona, 15 miejsc wolnych.
 • Taniec współczesny (Grupy taneczne MORFEO) – Zajęcia poprowadzi Katarzyna Biebiołka, która zaprasza do uczestnictwa dzieci w wieku od lat 7. Warsztaty pomogą rozwinąć kreatywność ruchową. Tworzymy choreografię, małe etiudy i spektakle taneczne.  Liczba miejsc jest ograniczona, 23 miejsc wolnych.

Koła techniczne:

 • Koło wyrobu biżuterii — Zajęcia poprowadzi Pani Grażyna Hok, w których uczestniczyć będzie można od lat 7. Zajęcia mają na celu pobudzenie kreatywności wychowanków, odkrywanie przyjemności tworzenia, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego i cieszenie się uzyskanym efektem. Na zajęcia dzieci poznają różne techniki wykonywania biżuterii i nie tylko biżuterii. Liczba miejsc jest ograniczona, 9 miejsc wolnych.
 • Koło rękodzieła artystycznego — Te zajęcia również zostaną poprowadzone przez Panią Grażynę Hok, tu także uczestniczyć będzie można od 7 lat. Zajęcia rozwijające zdolności manualne, wyobraźnie i kreatywność. Dzieci poznają różne techniki rękodzielnicze i sposoby ich wykorzystywania. Są to m.in.: papieroplastyka, szydełkowanie, wyszywanie, decoupage, bibułkarstwo, makrama, filcowanie, recykling. Liczba miejsc jest ograniczona, 14 miejsc wolnych.
 • Koło młodego technika — Zajęcia prowadzić będzie Lucjan Imiołczyk i zaprasza do uczestnictwa dzieci w wieku od lat 7. Podczas warsztatów dzieci wykonują ciekawe przedmioty, np. kartonowe ule, wieże obserwacyjne, zbroje rycerskie, zamki średniowieczne, namioty indiańskie, itp. Liczba miejsc jest ograniczona, 15 miejsc wolnych.
 • Modelarstwo — Łowcy Historii  -Te zajęcia również poprowadzi Lucjan Imiołczyk, a uczestniczyć będzie można w wieku od 7 lat. Na zajęciach składamy modele redukcyjne z kartonu oraz plastiku. Budujemy realistycznie wyglądające dioramy (fragmenty scen bitewnych). Liczba miejsc jest ograniczona, 13 miejsc wolnych. 

Koła zainteresowań ścisłych: 

 • Komputerowe Cuda — Prowadzącym zajęć będzie Tomasz Mikołajczyk i zaprasza on do uczestnictwa dzieci od lat 7 lat. Warsztaty łączą naukę z zabawą. Uczestnicy zajmują się projektowaniem i wydrukami 3D. Programują w językach blokowych oraz w Python. Podczas zajęć wykorzystujemy gry planszowe i karciane wspierające logiczne myślenie. Liczba miejsc jest ograniczona, 6 miejsc wolnych. 
 • Koło matematyczne — Które poprowadzi Marek Zowionsek dla dzieci od lat 7. Uczestnicy zajęć uzyskają pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych i przygotowaniu do sprawdzianów, egzaminów i konkursów. Liczba miejsc jest ograniczona, 21 miejsc wolnych.
 • Koło Szachowe — Które również poprowadzi Marek Zowionsek dla dzieci od lat 7. Na zajęciach uczestnicy rozwiną umiejętności koncentracji i logicznego myślenia. Uczestnicy biorą udział w turniejach szachowych. Liczba miejsc jest ograniczona, 12 miejsc wolnych.

Dla młodzieży:

 • Koło organizacji i promocji imprez — Zajęcia będzie prowadzić Pani Dobrosława Egner — Dyrektor Miejskiego Domu Kultury nr 2. Uczestniczyć w warsztatach będzie można od lat 13. Uczestnicy będą doskonalić kompetencje społeczne, pracy w grupie, organizacji wydarzeń i projektów. Wspólnie przygotują projekty międzynarodowe i wezmą w nich udział. Liczba miejsc jest ograniczona, 11 miejsc wolnych.
 • Klub młodzieżowy KOMKE — Prowadzącą będzie Angelika Buda, zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 13. Przestrzeń Spotkań rozmów i kreatywnego spędzania czasu wolnego dla młodzieży; wolontariat młodzieżowy. Liczba miejsc jest ograniczona, 16 miejsc wolnych.
 • Klub Europejski — W którym można uczestniczyć od 12 roku życia, ma za zadanie przygotować do udziału w projektach europejskich. Prowadzone będą zatem konwersacje w językach obcych. To świetny sposób, by poszerzyć swoje umiejętności językowe i społeczne. Liczba miejsc jest ograniczona, 23 miejsc wolnych.

Język Angielski:

 • Koło Języka Angielskiego — Nauczycielką będzie Dominika Zając, dla dzieci w wieku od lat 7. Zajęcia rozwijające zamiłowanie do języka angielskiego, swobodę wypowiedzi i konwersacji. Dzieci będą uczyć się poprzez zabawę, wykorzystując gry dydaktyczne. Liczba miejsc jest ograniczona, 14 miejsc wolnych.
 • Angielski Śpiewająco — Zajęcia poprowadzą Dominika Zając, Justyna Tafel, dla dzieci w wieku od lat 7. Będzie to połączenie nauki języka angielskiego ze śpiewaniem. Dzieci nauczą się piosenek w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona, 19 miejsc wolnych.
 • Akademia Malucha i Starszaka — Dzieci przyjmowane są według wieku w kolejności od najstarszych – 6 latki, 5- latki (w przypadku wolnych miejsc przyjmujemy młodsze dzieci). Liczba miejsc jest ograniczona, 36 miejsc wolnych.

Nauka gry na instrumentach — Uczestnicy nauczą się nie tylko gry na instrumentach, ale i zapisu nutowego, nauka gry utworów rozrywkowych (np. muzyka filmowa, uczestnictwo w koncertach i konkursach:

 • Pianino, Keyboard — Zajęcia poprowadzi Iwona Waldheim, dla dzieci w wieku od 7 lat.
 • Pianino, Keyboard — Zajęcia poprowadzi Aleksandra Waniek, dla dzieci w wieku od 7 lat
 • Flet prosty, flet poprzeczny — Zajęcia poprowadzi również Aleksander Waniek dla dzieci w wieku od lat 7 (flet poprzeczny od 12 lat)
 • Gitara, Ukulele — Zajęcia poprowadzi Justyna Tafel, dla dzieci w wieku lat 7 

Koła Wokalne: 

 • Iwona Waldheim poprowadzi Małą Akoladę, dla uczestników w wieku od 7 do 12 lat oraz Akoladę dla uczestników od lat 13. 
 • Aleksandra Waniek poprowadzi grupę Na raz dla uczestników w wieku od lat 13, grupę Na dwa (zajęcia wokalno-ruchowe, dla uczestników w wieku od lat 13, Małe Dwójeczki (zajęcia wokalno-taneczne), dla dzieci od 7 do 9 roku życia. Czwarta grupa to Dwójeczki (zajęcia wokalno-taneczne), dla dzieci w wieku od 10 do 12 roku życia. 
Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Miejski Dom Kultury prowadzi rekrutacje/ fot. UM Piekary Śląskie


Źródło: UM Piekary Śląskie/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również