Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakończenie roku dla maturzystów w AZS

  • Dodano: 2018-04-30 10:30

W miniony piątek zakończył się rok szkolny dla uczniów klas maturalnych w całym kraju. Po sześciu latach nauki w szkole podstawowej, 3 latach w gimnazjum i trzech w liceum, uczniowie piekarskiego Akademickiego Zespołu Szkół wreszcie otrzymali upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej. W uroczystej akademii wręczenia dyplomów, nagród i podziękowań udział wzięli między innymi Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz przedstawiciele Rady Miasta.

Zakończenie roku dla tegorocznych maturzystów AZS rozpoczęło się od serdecznego powitania uczniów i zgromadzonych gości, odśpiewania hymnu państwowego i oficjalnego przekazania sztandaru szkoły przez trzecioklasistów na ręce młodszych kolegów i koleżanek. Po tym ceremoniale Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich Justyna Wicik pogratulowała i podziękowała wszystkim maturzystom, a następnie oddała głos zaproszonym gościom. Wśród nich znaleźli się między innymi Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gabriela Kossakowska oraz radny Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami klas maturalnych po oficjalnym rozpoczęciu wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom wykazującym się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Następnie przyszedł czas na wręczenie dyplomów ukończenia szkoły. W pierwszej kolejności wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem i upominki dla najlepszych uczniów. Rodzice najzdolniejszych trzecioklasistów uczestniczący w uroczystości również zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły.

Na zakończenie zarówno dyrekcja, jak i sami maturzyści podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w życie szkoły i minione trzy lata owocnej nauki i współpracy. Następnie wszyscy uczestnicy akademii udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez szkolną Radę Rodziców.

Uczniowie ostatnich klas liceów i techników kończą rok szkolny wcześniej niż ich młodsi koledzy, ale odpoczywać nie będą. Tuż po weekendzie majowym rozpoczną się egzaminy maturalne, czyli najważniejszy sprawdzian wiedzy w ich dotychczasowym życiu.

Maturalny maraton rozpocznie się już w piątek, 4 maja, egzaminem z języka polskiego. W poniedziałek 7 maja – kolejny – obowiązkowy egzamin z matematyki. Później języki obce i wybrane przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Maturalne zmagania uczniów potrwają do 23 maja, a wyniki egzaminów w wielu przypadkach będą decydować o powodzeniu w procesie rekrutacji na studia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim trzecioklasistom dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia na maturze!

GALERIA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również