Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Zapraszamy na Piekarski Orszak Trzech Króli!

  • Dodano: 2017-12-29 07:45, aktualizacja: 2017-12-28 12:24

6 stycznia mieszkańcy Piekar Śląskich  już po raz czwarty wezmą udział w kolędowaniu z Orszakiem Trzech Króli. Organizatorami orszaku w Piekarach Śląskich są parafia Świętej Rodziny, parafia NMP i Św. Bartłomieja oraz stowarzyszenie Komitet Obywatelski  miasta Piekary Śląskie.

Uroczystości Święta Trzech Króli rozpocznie msza święta, w kościele Świętej Rodziny, która zostanie odprawiona o godz. 11:00. O godz. 12:00 planowany jest barwny Orszak, który przejdzie ulicami miasta do żywej szopki przy piekarskiej Bazylice. Nieodzownym elementem Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne stroje. Oprawę muzyczną zapewni Górnicza Orkiestra Dęta Piekary. W piekarskim Betlejem Trzej Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus. Po tej scenie uczestnicy Orszaku zostaną zaproszeni do odśpiewania  kolędy „Bóg się rodzi” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W czasie orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki.

Będzie także prowadzona publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Mędrcy dla Wschodu.” Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających na rzecz Polaków zamieszkałych za wschodnią granicą.

Orszak Trzech Króli honorowym patronatem objęła Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Zapraszamy na Piekarski Orszak Trzech Króli!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.