Wiadomości z Piekar Śląskich

Zapraszamy na trzecią edycję Laponia Piekary!

  • Dodano: 2018-12-13 09:15

Spotkanie z Mikołajem, świąteczne warsztaty, pokaz magii, koncert kolęd, poczęstunek w ramach Wigilii dla mieszkańców i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i dorosłych już 22 grudnia przed Miejskim Domem Kultury w Piekarach Śląskich. To właśnie tam, już po raz trzeci odbędzie się impreza świąteczna pod hasłem „Laponia Piekary”.

W sobotę, 22 grudnia, najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka niezapomniana zabawa w ramach świątecznej imprezy „Laponia Piekary”. Tego dnia dzieci spotkają się bowiem nie tylko z samym Mikołajem, ale również z jego pomocnikami – elfami. Wydarzenie odbędzie się przed Miejskim Domem Kultury, gdzie od godz. 10:00 do 14:30 najmłodsi mieszkańcy będą mogli odwiedzić iście bajkową krainę wpasowaną w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W programie organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim dzieci będą mogły się spotkać z samym Świętym Mikołajem, który będzie rozdawał słodkie upominki, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Pomocnicy Mikołaja – pracowite elfy, zadbają o to, by żaden z uczestników wydarzenia się nie nudził. Organizatorzy przygotowali szereg konkurencji, m.in.: wyścigi w workach, bitwa na śnieżki, wyścig z taczkami pełnymi prezentów czy przeciąganie liny. We wszystkich zabawach najmłodsi będą mogły wystartować wraz ze swoimi rodzicami. Na każdego pomocnika Mikołaja czeka pamiątkowy upominek.

W czasie wizyty Świętego Mikołaja odbędą się również warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których będzie można wykonać własne ozdoby choinkowe czy przygotować kartki świątecznie. Dostępna będzie także stanowisko malowania twarzy, przygotowane przez pracownię wizażu Pani Zimy, która sprawi, że dzieci zamienią się na chwilę w renifery, śnieżynkę czy ulubioną postać z bajek.

To zaledwie część atrakcji, które już 22 grudnia czekają na mieszkańców Piekar Śląskich. Podczas wydarzenia pojawi się również magik, który choć na chwilę przeniesie uczestników w świat iluzji. O godz. 16:30 zaplanowany został choinkowy pokaz świetlny light-show. Nie zabraknie także muzycznych hitów świątecznych. Dla mieszkańców wystąpi finalistka programu “The Voice of Poland”, jak również duet akordeonowy Braci Szindler.

Podczas wydarzenia uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych częstować będą mieszkańców ciepłym, świątecznym posiłkiem.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan imprezy:

  • 10:00 – 14:30 Ho, Ho, Ho czyli Mikołaj we własnej osobie | Świąteczne szaleństwo z elfami (gry, zabawy, animacje) | Warsztaty Bożonarodzeniowe (bombki, kartki, ozdoby) | Pracownia pani Zimy (malowanie buziek),
  • 14:00 – 17:00 świąteczny, ciepły posiłek dla mieszkańców, przygotowany przez uczniów piekarskiego ZSTZ,
  • 14:40 – 15:20 iluzjonista w gwiazdkowej odsłonie,
  • 15:20 – 16:20 występ finalistki “The Voice of Poland” z zespołem. Koncert świątecznych hitów na żywo,
  • 16:30 – choinkowy pokaz świetlny light-show “Led Christmas”,
  • 16:45 – wigilijny koncert kolęd. Bracia Szindler – duet akordeonowy.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich oraz Agencja Eventowo Reklamowa “Strefa Pomysłów”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.