Mundurowi rozmawiają z młodzieżą za pośrednictwem internetu, dzięki czemu mogą w dalszym ciągu przekazywać istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa.
W ostatnich zajęciach online udział wzięli uczniowie ósmej klasy ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich
Rozmowa z uczniami za pośrednictwem internetu dotyczyła w głównej mierze tematyki hejtu i nieodpowiednich zachowań w sieci. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, niewłaściwe zachowania w sieci narastają. Spotkania online stanowią dla niektórych okazję do "zaistnienia" poprzez publiczne obrażanie kolegów czy wyśmiewanie innych osób. Pomimo fałszywego przekonania o poczuciu anonimowości zza komputera, policjantka przypomniała ósmoklasistom, że w internecie nie są anonimowi.
Mundurowa poruszyła także kwestie dotyczące mowy nienawiści, dyskryminacji, a także odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji
Przypomniała również, że nauczyciel w świetle prawa jest funkcjonariuszem publicznym i w trakcie prowadzenia przez niego zajęć, także w formie zdalnej, wszelkie znieważanie, obrażanie, czy groźby pod jego adresem są karalne. Piekarscy mundurowi zapowiadają, że to nie koniec wirtualnych spotkań z młodzieżą. Aktualnie właśnie tak wyobrażamy sobie współpracę ze szkołami, aby na bieżąco edukować młodych ludzi w zakresie występujących problemów.
Zachęcamy do obejrzenia spotu profilaktycznego związanego z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Jest on skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy.