Wiadomości z Piekar Śląskich

Zdalne nauczanie z piekarskimi policjantami

  • Dodano: 2020-12-08 07:00, aktualizacja: 2020-12-07 18:31

Mundurowi rozmawiają z młodzieżą za pośrednictwem internetu, dzięki czemu mogą w dalszym ciągu przekazywać istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W ostatnich zajęciach online udział wzięli uczniowie ósmej klasy ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Rozmowa z uczniami za pośrednictwem internetu dotyczyła w głównej mierze tematyki hejtu i nieodpowiednich zachowań w sieci. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, niewłaściwe zachowania w sieci narastają. Spotkania online stanowią dla niektórych okazję do "zaistnienia" poprzez publiczne obrażanie kolegów czy wyśmiewanie innych osób. Pomimo fałszywego przekonania o poczuciu anonimowości zza komputera, policjantka przypomniała ósmoklasistom, że w internecie nie są anonimowi.

Mundurowa poruszyła także kwestie dotyczące mowy nienawiści, dyskryminacji, a także odpowiedzialności karnej nieletnich i demoralizacji

Przypomniała również, że nauczyciel w świetle prawa jest funkcjonariuszem publicznym i w trakcie prowadzenia przez niego zajęć, także w formie zdalnej, wszelkie znieważanie, obrażanie, czy groźby pod jego adresem są karalne. Piekarscy mundurowi zapowiadają, że to nie koniec wirtualnych spotkań z młodzieżą. Aktualnie właśnie tak wyobrażamy sobie współpracę ze szkołami, aby na bieżąco edukować młodych ludzi w zakresie występujących problemów.

Zachęcamy do obejrzenia spotu profilaktycznego związanego z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Jest on skierowany głównie do rodziców. Z treści spotu można dowiedzieć się, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy nasze dziecko spotka się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.