Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2017-10-04 07:45, aktualizacja: 2017-10-03 13:31

Uwaga! 1 października weszły w życie zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. W Piekarach Śląskich pomoc będzie udzielana w Szpitalu Miejskim. Do tej pory można było ją uzyskać w Przychodni Julian.

Pacjentów, ale także lekarzy czekają zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szpitale zakwalifikowane do I, II i III poziomu w sieci szpitali oraz szpitale pediatryczne, zgodnie z nowymi przepisami będą musiały udzielać świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W Piekarach Śląskich pomoc będzie udzielana w Szpitalu Miejskim pw. św. Łukasza znajdującym się przy ul. Szpitalnej 11. W szpitalu będzie dostęp do wszystkich niezbędnych usług medycznych i co jest nowością, na dyżurze zawsze będzie obecny pediatra.

Całodobowa opieka jest skonstruowana w ten sposób, że w naszym szpitalu będą dwa stanowiska, będzie przyjmowało dwóch lekarzy, będą dwie pielęgniarki. Będzie lekarz ogólny internista, medycyny rodzinnej i pediatra. Do tego punkt zastrzykowy i opatrunkowy – mówi doktor Marek Just, dyrektor do spraw lecznictwa w piekarskim szpitalu.

Dotychczas nocna i świąteczna pomoc medyczna była udzielana w Przychodni Julian przy ul. gen. Ziętka. w Piekarach Śląskich. Zmiany wejdą w życie 1 października bieżącego roku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ciekawa

    A gdzie informacja ze policja weszła w sobotę na oddział chirurgii ... zatrzymano pielęgniarki .....?....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.