Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Znicz 2013

  • Dodano: 2013-10-31 15:00

1 listopad - dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy i kościołów. W tych właśnie miejscach już od 31 października do 3 listopada będzie więcej policjantów. Jak co roku kierowcy powinni także przygotować się na liczne zmiany w organizacji ruchu, oraz zachować szczególne środki ostrożności.

 
W ramach policyjnej akcji "Znicz 2013" policjanci będą nadzorować bezpieczeństwo ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy gdzie ruch będzie bardzo duży.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach;
po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Jak co roku, nastąpią też zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające poruszanie się po mieście i dojazd do cmentarzy:


1. Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (strona prawa) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju

2. Na ul. Miarki od drogi 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 ustawiona zostanie na wysokości posesji nr 23 półbariera ze znakiem droga jednokierunkowa. Na wysokości parkingu, od strony drogi 911, umieszczony zostanie znak pionowy zakaz wjazdu, powtórzony na barierce, zaś w kierunku drogi 911 zostanie umieszczony znak droga dwukierunkowa. Na drodze 911 zostaną umieszczone odpowiednie znaki informujące o zakazach. Celem zapewnienia możliwości wyjazdu służbom ratowniczym z bazy przy ul. Miarki 14, przed bramą zostaną ustawione barierki i oznakowane taśmą. PSP będzie monitorowało wyjazd, aby nie doszło do jego zablokowania.

3. Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe.

4. Wydział Inwestycji i Remontów zapewni stosowne znaki informujące o zakazach i objazdach, które zostaną ustawione przez ZGK do dnia 31 października br.

5. Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

a. od 1. listopada godz. 6:00 do 3. listopada do godz. 20:00 – ul. Bednorza,

b. od 1. listopada godz. 6:00 do 2. listopada do godz. 20:00 – ul. Kalwaryjska,

c. 1. listopada od godz. 6:00 do 20:00 – ul. Miarki.

6. Autobus linii 73 w dniu 1. listopada będzie kursował, zamiast ul. Miarki, ul. Pod Lipami do ul. Bytomskiej.

Przez cały dzień 1 listopada na antenie Radia Piekary przekazywane będą informacje dla kierowców jak najszybciej dotrzeć na groby bliskich i bezpiecznie powrócić.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.