Wiadomości z Piekar Śląskich

Zostań SuperW w Piekarach Śląskich! Zgłoś się!

  • Dodano: 2017-08-23 10:45

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! W tym roku potrzebnych jest aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W  Piekarach Śląskich również poszukiwane są osoby chętne do wzięcia udziału w akcji! Zgłoszenia przesyłać można do końca września poprzez stronę www.superw.pl.

SZLACHETNA PACZKA i  AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to dwa  ogólnopolskie programy społeczne organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze. SZLACHETNA PACZKA to program, który pozwala na dotarcie do osób i rodzin żyjących w trudnej i niezawinionej sytuacji. Poprzez taką definicję rozumie się nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy czy brak odpowiedniej edukacji. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI natomiast, to program, dzięki któremu wolontariusze przez cały rok pomagają dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i, w oparciu o model tutoringu oraz System Motywatorów Zmiany, wspierają je w dążeniu do osiągnięcia sukcesu w dorosłym życiu.

Kim są wolontariusze SuperW

W SZLACHETNEJ PACZCE SuperW, czyli wolontariusze, docierają do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez bezpośrednie spotkania określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. Wielu wolontariuszy, którzy zaangażowali się w akcję Szlachetnej Paczki określa udział w programie jako jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu.

Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dziećmi, które nie wierzą w swoje możliwości i nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości. Poprzez spotkania stają się dla swojego podopiecznego przyjacielem i mentorem. SuperW uczy dziecko jak wygrywać i stara się przeprowadzić je przez problemy w otoczeniu szkolnym, prosto do sukcesu w dalszym życiu.

Bez SuperW nie ma Paczki i Akademii

Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będzie można pomóc w nadchodzącej edycji. W Piekarach Śląskich na tę chwilę brakuje osób, które gotowe są podjąć to wyzwanie i zaangażować się w akcję. W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin, a ponad 2000 dzieci znalazło wsparcie w ramach AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Paczce i Akademii przede wszystkim niesiesz pomoc innym, co jest wartością bezcenną. Jednocześnie poprzez sam udział rozwijasz siebie, zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie. Nabywając kompetencje społeczno- biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. SZLACHETNA PACZKA I AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to dobrze zorganizowane, skuteczne wolontariaty. Te dwa ogólnopolskie programy dają możliwość znalezienia się w gronie osób o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otaczający nas świat i wspólnie zmieniać go na lepsze.

Kandydaci mogą zgłaszać się do końca września. Nie warto jednak zwlekać – kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI już dziś!


Źródło: UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.