Wiadomości z Piekar Śląskich

Basen ogrodowy - jaki rodzaj wybrać?

  • Dodano: 2017-06-16 09:45

Nastała moda na baseny ogrodowe. Zapewniają ochłodzenie w upalne dni, odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Ich wzrastająca popularność sprawia, że ceny oferowane przez producentów spadają i za kilkaset złotych możemy cieszyć się już własnym miejscem do pływania.

Baseny dmuchane

To najprostszy i najtańszy rodzaj basenów ogrodowych. Można kupić je już za kilkadziesiąt złotych. Wykorzystywane są przede wszystkim dla dzieci ze względu na niewielkie rozmiary. Niestety ich trwałość też jest niewielka i wystarcza na1-2 sezony.

Baseny rozporowe

To dość popularny i tani model basenów przenośnych. Ich rozmiary są znacznie większe i mogą służyć nie tylko do ochłody, ale także do pływania. Wykonane są z PCV i stosunkowo odporne na uszkodzenia pod warunkiem zachowania warunków użytkowania. Baseny te produkowane są tylko w kształcie okrągłym, ponieważ to woda wypełniająca basen stanowi jego konstrukcję. Wysokość basenu regulowana jest ilością wody. Brzeg basenu jest pompowany i to on wyznacza poziom lustra wody.

Baseny stelażowe

To najbardziej zaawansowane modele basenów przenośnych. Największe modele mogą pomieścić nawet 10 osób. Doskonale nadają się do pływania na odległość kilku metrów. Produkowane są w różnych kształtach. Wykonane z wytrzymałych materiałów mogą służyć przez wiele lat. Ich wadą jest długi czas montażu.

Baseny stałe

Baseny przenośne wymagają montowania i napełniania wodą na początku sezonu, wraz z nastaniem niskich temperatur trzeba je opróżniać i dobrze wysuszyć. Tych wad nie mają baseny stałe, ale są zdecydowanie droższe. Poza tradycyjnymi basenami betonowymi coraz częściej klienci wybierają baseny poliestrowe i stalowe, co prawda dają pewne ograniczenia wyboru kształtu, ale rekompensuje to znacznie niższa cena oraz szybki czas montażu.

Producenci oferują gotowe modele w różnych rozmiarach (nawet ponad 12 m długości) lub zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta. Montaż basenu wymaga tylko wykonania odpowiedniego wykopu i dna basenu. W zależności od typu wybranego basenu może trwać to 3-4 dni. Wszystkie modele mają gotowe otwory do podłączenia filtrów i podgrzewania. Więcej nt. rozwiązań basenowych dedykowanych dla domów jednorodzinnych znajdziecie na stronie producenta Starpool-unipool.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.