Wiadomości z Piekar Śląskich

Brandy i gin - inne spojrzenie na alkohol

  • Dodano: 2018-02-08 13:30, aktualizacja: 2018-02-28 16:03

Oprócz whisky i rumu prestiżowe sklepy alkoholowe posiadają w swojej ofercie także inne alkohole wysokoprocentowe. Można w nich wyróżnić poniżej zaprezentowane brandy oraz gin.
 

Brandy
Jest napój alkoholowy (wytrawna wódka) destylowany z wina, głównie gronowego. Brandy może być destylowana również z wina owocowego, wówczas jednak powinna być odpowiednio oznaczona, np. Cherry Brandy – brandy wiśniowa itp. Tradycyjna brandy nie może być sztucznie aromatyzowana, choć dopuszczalne jest stosowanie w niej karmelu w celu nadania koloru.

Brandy to ciekawe połączenie, które zyskało wielu zwolenników. Przykładem fantastycznej brandy może być brandy brandy z USA. Jej wyjątkowość polega na tym, że jako jedyna na świecie może być nazywana koniakiem. Jest to amerykańska brandy, która po wygraniu nagrody Grand-Prix w Paryżu, Francuzi byli pod tak wielkim wrażeniem jej walorów, iż zezwolili przedsiębiorstwu prawnie nazywać produkt koniakiem.

Na rynku można dostać 20-letnią brandy, która ma złożony i harmonijny zapach z akcentem cedru, chleba, goździków i cynamonu. Jej smak opiera się na nutach miodu i goździków, a finisz był długi z akcentem przypraw. Jest to idealna brandy dla koneserów i znawców brandy/koniaków na całym świecie.

Sklep alkoholowy – bogata oferta ginu
Gin to anglosaski rodzaj jałowcówki, bezbarwny, klarowny napój alkoholowy. Zazwyczaj jest mieszany z innymi napojami, by złagodzić cierpki i gorzki smak. Jest jednym z najbardziej popularnych napojów alkoholowych używanych do drinków. Uznawany za alkohol dający się mieszać ze wszystkim, najczęściej z tonikiem, ew. sokiem (napojem) cytrynowym lub pomarańczowym (tzw. Gin Collins). Natomiast gin wymieszany z wermutem daje w efekcie martini.

Podsumowując jest to doskonały alkoholowy dodatek, który przeważnie się z czymś łączy. Przykładem popularnego tego typu trunku jest gin, który ma 45 %. Jest on produkowany w USA w Nowym Jorku. Jego zapach zawiera suszone zioła z  rozmarynowanymi nutami  poparte falą cytrusów i jałowca, a smak jest dosyć skomplikowany z wyczuwalnym jałowcem, grefpfrutem, imbirem i ziołami.

Drugim przykładem może być gin, który jest produkowany w Hiszpanii, jednakże bazuje na typowo japońskich roślinach. Jego zapach jest świeży i owocowy z nutą imbiru, a smak zawiera egzotyczne owoce cytrusowe, jałowca, smocze owoce, kumkwata. W znanych sklepach alkoholowych postawiono na wysokiej klasy trunki wysokoprocentowe. Są one na najwyższym poziomie i  gwarantują aromatyczne doznania dla prawdziwych koneserów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.