Wiadomości z Piekar Śląskich

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-06-08 08:15, aktualizacja: 2020-06-12 12:30

Rozwód nie jest prostą sprawą, coraz większa liczba Polaków, która poważnie myśli o rozstaniu sięga do internetu, aby odnaleźć odpowiedzi na pojawiające się w tym zakresie pytania. Dzięki stronie adwokatrozwod.pl jest to tanie, proste, a co najważniejsze skuteczne.

 

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Wiele osób sądzi, że samodzielnie znalezienie odpowiedzi na problem prawny nie jest dziś skomplikowane. Mamy przecież internet, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Oczywiście jest to prawda, pod warunkiem, że wiemy gdzie szukać prawdziwych informacji. Brak wiedzy i doświadczenia może być więc sporą przeszkodą.

W sieci możemy znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów, także tych przeprowadzanych za granicą. Nie każda strona internetowa jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie i istnieje możliwość uniknięcia opłat sądowych?

Strona, na której można odnaleźć wszystkie potrzebne, a co najważniejsze merytoryczne i sprawdzone informacje dotyczące rozwodu już istnieje – www.adwokatrozwod.pl

Zupełnie za darmo znajdziecie Państwo na niej wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego rozwodu. Strona oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Rozwód z powodu nadmiernej miłości

Sprawy rozwodowe są bardzo zróżnicowane, choć w przeważającej części wiążą się z kwestią zdrady małżeńskiej. Wydaje się więc niemożliwe, że nadmierna miłość w związku może być przyczyną rozstania – nic bardziej mylnego.

Mieszkanka Zjednoczonych Emiratów Arabskich wystąpiła z pozwem rozwodowym przeciwko swojemu mężowi, bo ten na nią nie krzyczał i w jej ocenie za bardzo kochał. Kobieta stwierdziła, że dusiła się w takim związku z powodu miłości i zaangażowania swojego partnera.

Ostatecznie sprawa skończyła się odroczeniem rozprawy – sąd zadecydował, że małżonkowie potrzebują czasu na przemyślenie swojego zachowania. Mąż kobiety argumentował swoje postępowanie uczuciem do żony oraz potrzebą bycia perfekcyjnym względem jej oczekiwań. Jak widać, zbyt udany związek także może doprowadzić do rozwodu.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Wsparcie przy rozwodzie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.


 

Patron merytoryczny artykułu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

ul. Profesora Władysława Szafera 9/46

31-543 Kraków

+48 784 425 405


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.