Wiadomości z Piekar Śląskich

Kiedy głowa manekina jest lepsza od pełnej postaci?

  • Dodano: 2020-02-03 15:45

Zdarza się, że wykorzystanie manekina naśladującego pełną postać ludzką jest konieczne.

Bywa też jednak odwrotnie – czasem potrzebne jest ukazanie drobnego elementu odzieży w sklepie, który poświęcony jest na przykład wyłącznie czapkom. Wówczas głowa manekina jest jedynym sensownym rozwiązaniem – alternatywą byłoby umieszczenie na wystawie manekina ubranego w odzież, której nie posiadamy w ofercie lub... nagiego. Podpowiadamy, jak aranżować witryny tak, by zachęcały przechodniów do odwiedzenia naszego sklepu.

Do czego służy głowa manekina?

Manekiny-głowy, zwane także ekspozytorami służą do wystawiania biżuterii, okularów lub nakryć głowy. W zależności od stylistyki sprzedawanych dodatków i preferencji osoby projektującej wystawę można różnie je dobierać, jednak w każdym wypadku ważne jest, by prezentowane akcesoria dobrze wyglądały. Aby to osiągnąć, muszą być widoczne – między innymi dlatego pokazywanie biżuterii na pełnych, ubranych manekinach mija się z celem. Głowy manekinów sprawdzają się też dobrze na małych wystawach i na stolikach oraz gablotach.

Jaka powinna być głowa manekina?

Nie sposób udzielić uniwersalnej porady dotyczącej wyboru tego typu ekspozytora. Inny będzie pasował do nakryć głów, a inny do biżuterii, do tego – w zależności od stylu – możemy mieć różne preferencje, warto więc odróżniać ich główne typy.

Dwa najważniejsze rodzaje głów manekinów, podobnie jak manekinów w ogóle, to realistyczny i abstrakcyjny. Ten pierwszy dobrze sprawdza się przy nakryciach głowy czy szalikach, a także okularach przeciwsłonecznych. Do ekspozycji biżuterii lepiej będą natomiast pasować manekiny abstrakcyjne. Są one zaprojektowane tak, by proporcje były realistyczne, natomiast brak jest elementów takich, jak nos, usta czy uszy, a jeżeli się pojawiają, to tylko jako delikatna sugestia.

Warto wejść na strony producentów, takich jak https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84 i przejrzeć przykładowe modele – zwłaszcza, jeżeli potrzebujemy większej kolekcji. Kupowanie bezpośrednio u producenta daje nam też gwarancję oryginalności produktu i możliwość ewentualnej negocjacji ceny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.