Wiadomości z Piekar Śląskich

Licytacje komornicze – domy od komornika

  • Dodano: 2023-05-12 13:00

Poszukując własnego miejsca do zamieszkania, wiele osób rozważa zakup domu – zwłaszcza jeśli mowa o rodzinie z dziećmi lub miłośnikach przyrody czy ogrodnictwa. Taka inwestycja to spore obciążenie dla budżetu, dlatego warto poszukać alternatywy dla rynku komercyjnego. Mogą się nią okazać licytacje komornicze. Domy są na nich wystawiane przez komornika w ramach działań egzekucyjnych i spieniężania majątku dłużnika. Ich kwota wywoławcza wynosi 3/4 wartości rynkowej i choć ostateczna cena zależy od przebiegu licytacji, to można uznać, że jest to szansa na zakup nieruchomości w dobrej cenie. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Domy od komornika z całej Polski

Obwieszczenia komornika dotyczące sprzedaży nieruchomości pojawiają się we wszystkich województwach, mogą z nich zatem skorzystać inwestorzy z całego kraju. Chcąc kupić dom, wystarczy zapoznać się z informacjami zawartymi w obwieszczeniu oraz w księdze wieczystej, a także:

  • wpłacić rękojmię w wysokości 10% oszacowanej wartości nieruchomości,
  • umówić się z komornikiem na oglądanie domu – nie jest to konieczne, jednak z pewnością zalecane, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, że warto zainwestować w dany obiekt,
  • oszacować swoje możliwości finansowe – warto wiedzieć, jak dużą sumę możesz zaoferować,
  • stawić się na licytację w wyznaczonym terminie.

Wystawiane na licytacje komornicze domy mogą być gotowe do zamieszkania lub w stanie do remontu. Zdarzają się nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, dlatego niewątpliwie warto zainteresować się taką formą inwestycji.
Szukasz domu? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze z Twojego województwa!

Chcąc kupić nieruchomość, warto – poza weryfikowaniem ofert na rynku komercyjnym – zapoznać się z obwieszczeniami komornika. Sprawdź najnowsze licytacje komornicze – domy z całej Polski są wystawiane w niskich cenach wywoławczych i istnieje szansa nabycia ich w kwocie niższej niż wartość rynkowa. Dysponujesz wystarczającą ilością gotówki, aby dokonać takiej inwestycji? Nie zwlekaj i znajdź ofertę dla siebie!
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.