Wiadomości z Piekar Śląskich

Moda na jeans

  • Dodano: 2019-12-03 10:00

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wszechstronnym i uniwersalnym materiałem może być dżins, znany również jako teksas? Chociaż pierwotnie wykorzystywany był do produkcji odzieży roboczej, dziś już każdy z nas traktuje je jako obowiązkowy element naszej garderoby. Ten trend podkreślają również koszule jeansowe damskie, które dają wręcz niezliczone możliwości zestawienia tego typu odzieży z pozostałymi ubraniami.

Krótka historia koszuli jeansowej


Pierwsze elementy garderoby wykonane z dżinsu zaczęły pojawiać się w XIX wieku za sprawą Levi'ego Straussa. Stworzył on spodnie i koszule robocze wykonane ze specyficznego splotu tkaniny bawełnianej, który był wytrzymały, użyteczny i niezwykle praktyczny. Pierwotnie były to ubrania zarezerwowane dla mężczyzn, szczególnie ciężko pracujących na polach farmerskich czy w kopalniach. W miarę upływu lat i wraz z rewolucjami obyczajowymi, koszule jeansowe przyjmowały się wśród kobiet, stając się (do pary ze spodniami) jednym z symboli popkulturowych XX i XXI wieku.

Koszule jeansowe damskie dziś


Obecnie znajdziemy całą gamę koszul wykonanych z jeansu, różniących się między sobą długością rękawów, krojem, dopasowaniem czy kolorystyką. Najpopularniejszym wariantem są koszule w kolorze niebieskim lub indygo z długim rękawem, które wyglądają elegancko i przebojowo jednocześnie. Doskonale komponują się zarówno ze spodniami wykonanymi z tego samego materiału, jak i dresami, spódnicami czy spodniami materiałowymi. W zależności od reszty ubioru, koszula z dżinsu może być elementem służbowego dress code'u, jak i częścią nieformalnej, nieco luźniejszej kreacji.

Przykładowe kreacje z koszulą jeansową


Koszulę jeansową z długim rękawem możemy nosić na różne sposoby - z podwiniętymi rękawami czy nawet przewiązaną wokół bioder. Inspiracji również warto poszukać w ofercie sklepów takich jak https://diversesystem.com/pl/ona/koszule. Jeżeli zdecydujemy się na połączenie dżinsowej koszuli ze spodniami z tego samego surowca, pamiętajmy, by barwy się od siebie różniły. Jasna koszula, ciemne spodnie dzwony, do tego skórzany pasek i czarna ramoneska - i gotowe! Wolisz nieco romantyczniejszą stylizację? Proszę bardzo! Krótsza koszula z podwiniętym rękawem, spódnica z podwyższanym stanem, opcjonalnie cienkie rajstopy lub kabaretki w wąskie oczko trampki, delikatna biżuteria i fantastyczny wygląd mamy gwarantowany.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.