Wiadomości z Piekar Śląskich

Nauka angielskiego przez zabawę - dowiedz się więcej o obozach językowych dla dzieci

  • Dodano: 2021-03-29 15:15

Już od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest wyjazd za granicę. Niestety, zwłaszcza w przypadku młodszych uczniów, taka wyprawa może okazać się trudna oraz kosztowna. Dlatego, żeby ułatwić naukę języka obcego dzieciom, stworzyliśmy obozy językowe, które pozwalają na całkowite zanurzenie w języku bez konieczności dużych inwestycji.

Czym są obozy językowe dla dzieci

Zacznijmy od tego, że w przypadku dzieci najważniejszym elementem nauki języka wcale nie jest uczenie się na pamięć regułek gramatycznych czy odmiany czasownika. Znakomita większość dzieci, zwłaszcza w młodszym wieku, najlepiej przyswaja język ucząc się metodą naturalną, czyli w taki sam sposób, jak uczyły się języka ojczystego. 

I właśnie w taki sposób działają obozy językowe dla dzieci Angloville. Jak sama nazwa wskazuje, obóz językowy dla dzieci to forma kolonii, ale połączona z bezstresową nauką języka. W trakcie naszych obozów nie korzystamy z książek, tylko stawiamy na tak zwaną imersję językową, czyli całkowite otoczenie się językiem. W trakcie każdego dnia uczestnicy spędzają 10 godzin posługując się wyłącznie angielskim, co pozwala na poprawę biegłości oraz przełamanie bariery językowej.

Dzień na obozie językowym

Tym, co jest bardzo ważne dla rozwoju językowego dziecka, jest współpraca z rodzimymi użytkownikami języka. Dzięki temu uczniowie automatycznie uczą się poprawnej wymowy oraz mówienia w sposób naturalny. Dlatego na naszych obozach zawsze współpracujemy z native speakerami z różnych krajów anglojęzycznych. To sprawia, że uczestnicy mają kontakt z różnymi akcentami.

Zajęcia organizowane są w taki sposób, żeby bezstresowo zachęcić dziecko do używania angielskiego. Na naszych obozach, tak jak na innych tego typu wyjazdach, uczniowie biorą udział w zajęciach artystycznych i rekreacyjnych, poza tym uczestniczą także w spotkaniach mających na celu przybliżenie im kultury i zwyczajów krajów, z których pochodzą nasi native speakerzy. Jednak zasadnicza różnica polega na tym, że wszystkie aktywności, w tym również wycieczki czy zabawa w czasie wolnym, organizowane są po angielsku!

Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz językowy?

Mogłoby się wydawać, że tydzień to niewiele na rozwój kompetencji językowych. Jednak, jak pisał Eric Emanuel Schmitt, "Dziecko jest w stanie przez kilka tygodni nauczyć się języka. Żaden dorosły tego nie potrafi". Dlatego siedem dni, w których trakcie dzieci mają nie tylko codzienny kontakt z angielskim, ale są motywowane do aktywnego korzystania z niego, będą kamieniem milowym w nauce angielskiego malucha. 

Uczestnictwo w obozie sprawi, że dziecko przełamie opory w mówieniu, poszerzy słownictwo, dowie się więcej o samym języku angielskim, a przy okazji spędzi fantastyczne wakacje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.