Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowoczesne technologie w Poradni Urologicznej w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2021-04-12 15:30, aktualizacja: 2021-05-12 11:28

Innowacyjne metody leczenia oparte na najnowszych rozwiązaniach medycznych i informatycznych charakteryzują piekarskie Centrum Medyczne Gabos. Wielospecjalistyczna placówka oferuje szeroki zakres usług związanych z konsultacjami, badaniami i zabiegami (w tym zaawansowanymi operacjami) wielu specjalizacji, w tym urologii. W Poradni Urologicznej diagnozowane i leczone są schorzenia układu moczowego kobiet i moczowo-płciowego mężczyzn.

Schorzenia prostaty

Jednymi z najczęstszych problemów u mężczyzn, z którymi zgłaszają się pacjenci są schorzenia gruczołu krokowego. Poradnia urologiczna jest właściwym miejscem, do którego pacjenci powinni się zgłosić. W wielu przypadkach konieczna jest specjalistyczna diagnostyka i odpowiednie metody leczenia. W ramach poradni diagnozujemy i zalecamy najlepsze metody leczenia. Jeżeli jest to konieczne, umawiamy pacjentów na zabieg usunięcia prostaty. Dzięki wysokospecjalistycznemu laserowi holmowemu możliwe jest przeprowadzenie laserowej operacji prostaty.

Laserowe usuwanie prostaty metodą HoLEP, (enukleacja gruczolaka prostaty) to usunięcie łagodnego przerostu stercza charakteryzująca się minimalną inwazyjnością a co za tym idzie – krótkim czasem rekonwalescencji.

W placówce przeprowadzane są także klasyczne operacje usuwania gruczolaka gruczołu krokowego) np. usuwanie gruczolaka stercza przez cewkę TURP, czyli elektroresekcja z wykorzystaniem monopolarnego resektoskopu bądź laparoskopowe usuwanie gruczolaka prostaty.

Diagnostyka układu moczowego

Cystoskopia jest badaniem z wykorzystaniem cystoskopu giętkiego służącym do oceny stanu cewki i pęcherza moczowego, natomiast ureterorenoskopia (URS) pozwala na optyczną analizę ewentualnych nieprawidłowości w pęcherzu i moczowodzie. Badania pozwalają wykryć nieprawidłowości w budowie układu moczowego i są stosowane m.in. w przypadku konieczności dokładnego sprawdzenia przyczyn nietrzymania moczu u kobiet i podejrzenia guza dróg moczowych.

Kamica i schorzenia nerek

Częstą przyczyną dolegliwości urologicznych jest kamica oraz występowanie torbieli w nerkach. Zabiegi pozwalające na leczenie to:

  • Usuwanie kamieni małoinwazyjną metodą RIRS - laserowe usuwanie kamieni z wykorzystaniem lasera holowego.

  • Sztywny URS, czyli endoskopowe usuwanie kamieni z moczowodów z dotarciem poprzez cewkę moczową.

  • Giętki URS, czyli endoskopowe usuwanie kamieni z moczowodów z dotarciem poprzez cewkę moczową.

  • Laparoskopowe usuwanie torbieli.

Schorzenia jąder

Do najczęstszych zabiegów schorzeń jąder należy usuwanie żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową i usuwanie torbieli nasiennej lub wodniaka.

Diagnostyka zaburzeń płodności u mężczyzn

W Poradni Urologicznej diagnozuje się także zaburzenia płodności u mężczyzn. Lekarz przeprowadza dogłębny wywiad w kierunku niepłodności oraz sprawdza budowę układu płciowego, co jest wskazówką dla dalszego leczenia.

Zakres konsultacji dotyczy też problemów z zaburzeniami erekcji czy przedwczesnymi wytryskami.

Więcej informacji na temat zakresu udzielanych świadczeń i dostępnych terminów można uzyskać bezpośrednio w Centrum Medycznym Gabos, pod numerem telefonu 32 390 36 00 lub przez adres mailowy rejestracja@gabos.pl. Lokalizacja przy ul. Inwalidów Wojennych 79 zapewnia szybki dojazd mieszkańcom Piekar Śląskich, a przebiegająca nieopodal autostrada A1 jest gwarancją wygodnej komunikacji z całym regionem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.