Wiadomości z Piekar Śląskich

Pogotowie ślusarskie: gdy masz problem z zamkiem

  • Dodano: 2020-06-01 14:00

Każdemu może się przytrafić awaria zamka. W takiej sytuacji czasem wystarczy chwila cierpliwości, ale bywa, że konieczne jest wezwanie pogotowia zamkowego. Wezwany na miejsce ślusarz nie tylko otworzy drzwi, ale także naprawi lub wymieni zamek.

Czym jest pogotowie ślusarskie?

Pogotowia zamkowe można znaleźć w każdym większym mieście. To po prostu zakłady ślusarskie, które zajmują się świadczeniem usług u klienta, takich jak otwieranie zamków czy naprawa drzwi. Zwykle takie firmy działają całodobowo – w końcu awaria zamka należy do tych zdarzeń, które zawsze spotykają nas nieoczekiwanie, często w środku nocy. Dlatego ważna jest możliwość wezwania ślusarza o każdej porze dnia i nocy.

Czy każdy może skorzystać z usługi?

Pogotowia ślusarskie, zwane też pogotowiami zamkowymi zajmują się między innymi otwieraniem zablokowanych zamków. Z tego powodu ważne jest wykazanie, że mamy prawo wejść do danego lokalu. Konieczność udowodnienia swoich uprawnień do lokalu może być uciążliwa, jednak warto pamiętać, że chodzi o bezpieczeństwo. Z tego powodu dobrze trzymać kopię aktu własności lub innego dokumentu u rodziny, by w razie potrzeby mieć do niego dostęp. Wielu ślusarzy akceptuje także starsze dowody osobiste z meldunkiem w danym miejscu, a jeżeli mamy przy sobie klucze, a problemem jest zniszczony zamek – pasujący klucz również może być takim poświadczeniem. W przypadku braku potwierdzenia prawa do lokalu ślusarz jest zobowiązany odmówić wykonania usługi.

Jak sprawdzić, czy w danym mieście działa pogotowie ślusarskie?

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście, takim jak Warszawa czy Kraków, pogotowie zamkowe z pewnością w nim istnieje. Warto sprawdzić listę takich firm i zapisać kontakt do sprawdzonej, legalnie działającej, takiej jak https://zamki.sos.pl/. Korzystanie z ofert na popularnych portalach ogłoszeniowych bywa tańsze, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Tylko korzystając z usług legalnie działającego ślusarza mamy pewność, że usługa zostanie wykonana fachowo i będzie objęta gwarancją
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.