Wiadomości z Piekar Śląskich

Przeprowadzka firmy do Włoch. Jak ją zorganizować?

  • Dodano: 2017-06-28 07:00, aktualizacja: 2017-06-28 07:11

Włochy co roku przyciągają wiele firm, w tym również z Polski, które na włoskim rynku pragną rozwijać swój biznes. Gdy również mamy takie właśnie plany, warto już teraz pomyśleć o tym, jak przeprowadzić się do celu. Jakie mamy opcje?

Przeprowadzić możemy się samodzielnie, ale możemy też skorzystać z usług firm zewnętrznych, które zajmują się świadczeniem usług przeprowadzkowych. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie najbardziej komfortowe, ponieważ nie musimy samodzielnie zajmować się niczym, tylko przekazujemy mienie firmie, a ona prowadzi dalsze działania w celu dowiezienia pakunków do celu.

Oczywiście, każdy z tych pomysłów na przeprowadzkę do Włoch ma swoje plusy oraz minusy, dlatego będziemy musieli rozważyć je przed skorzystaniem z konkretnego rozwiązania.

Samodzielna przeprowadzka do Włoch

Najlepiej zdecydować się na nią wtedy, gdy dysponujemy odpowiednim samochodem lub możemy go wypożyczyć – będzie to jednak dodatkowy koszt. Na takie rozwiązanie najlepiej zdecydować się wtedy, gdy mienia do przewiezienia nie będzie dużo i będziemy w stanie własnoręcznie załadować je na samochód i wyładować.

Samodzielna przeprowadzka będzie kosztowała nas najmniej, ale z drugiej strony będzie też najbardziej męcząca. Droga do Włoch to zwykle kilkanaście godzin jazdy, dlatego musimy przygotować się na dłuższe postoje, najlepiej z noclegiem.

Przesłanie paczek kurierem do Włoch

To ciekawa propozycja, którą warto wziąć pod uwagę wtedy, gdy nasze mienie nie jest gabarytowe, na przykład nie przesyłamy ciężkich i dużych maszyn. W firmach kurierskich możemy w jednej paczce nadać najczęściej mienie do 30 kilogramów – musimy przy tym zwrócić uwagę na wymiary paczki, ponieważ wtedy, gdy przekroczymy je chociażby o centymetr, paczka będzie liczona jak gabarytowa, co oznacza wyższe koszty.

Przesłanie paczek kurierem nie jest przy tym bardzo wysokim wydatkiem. W zależności od firmy taka przeprowadzka do Włoch będzie kosztowała nas od 130 do 200 złotych za jedną paczkę standardową.

Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, przeprowadzka do Włoch będzie dla nas najwygodniejsza wtedy, gdy skorzystamy z usług firm przeprowadzkowych. Wówczas wszystkie sprawy przekazujemy w ręce ekspertów dysponujących odpowiednimi samochodami – meblowozami i mniejszymi samochodami dostawczymi. Wiele z nich obsługuje również klientów biznesowych, zapewniając im korzystne warunki rozliczeń oraz krótkie terminy przewozu.

Możemy też skorzystać z usług dodatkowych, na przykład dostarczenia materiałów niezbędnych do pakowania, samego pakowania na zamówienie przekazanego mienia, usług wynoszenia i wnoszenia mienia, utylizacji niepotrzebnych przedmiotów, sprzątania, usług typu „złota rączka” przy instalowaniu AGD czy montażu mebli. W firmach transportowych możemy też zlecić przewóz gabarytów w korzystniejszych cenach niż w firmach kurierskich. Za przeprowadzkę z firmą zapłacimy od kilku do nawet kilkunasty tysięcy złotych w zależności od pokonanej odległości i usług dodatkowych.

Do przeprowadzki do Włoch wybierz ekspertów!

Wygodne, bezpieczne i szybkie przeprowadzki do Włoch organizuje firma Jupiter Transport – Transport Włochy, która zajmuje się prowadzeniem transportu na terenie Europy od lat. Swoim klientom biznesowym oraz indywidualnym gwarantuje fachowe usługi transportowe wraz ze wsparciem organizacyjnym. Obsługuje transport do dużych miast włoskich, jak i do mniejszych miejscowości, w tym do takich lokalizacji jak Mediolan, Rzym, Wenecja, Neapol, Florencja, Bari, Salerno.

Pełna oferta firmy Jupiter Transport – Transport Włochy dostępna jest pod adresem: http://transport-wlochy.eu/przeprowadzki/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.