Wiadomości z Piekar Śląskich

Stabłowice - zaciszne osiedle we Wrocławiu

  • Dodano: 2018-09-18 09:15

Stabłowice są osiedlem w zachodniej części Wrocławia, które uznawane jest za jedno z najbardziej wygodnych i komfortowych na mapie tego miasta. Kameralny charakter osiedla dopełniony jest przez tereny zielone. Jednak mimo spokoju i ciszy Stabłowice mają bardzo dogodne połączenia z centrum miasta, a także z obwodnicą Wrocławia. Rozwijające się osiedle sprawia, że naprawdę warto jest tu zamieszkać.

Dlaczego warto wybrać Stabłowice?

Stabłowice to zielone zacisze Wrocławia, a jednocześnie jedna z najmłodszych dzielnic tego miasta. W 2016 roku uruchomiona została pętla tramwajowa, a osiedle cały czas prężenie się rozwija.  Stabłowice to idealne miejsce na zakup mieszkania pod względem spokoju i ciszy, a także Parku Leśnickiego i Parku Stabłowickiego, co zainteresuje rowerzystów, rolkarzy i rodziny z dziećmi. Innym atutem osiedla Stabłowice jest miejsce spotkań, czyli Centrum Kultury Zamek, w którym odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Niepowtarzalny klimat osiedla jest związany zarówno z rysem historycznym, jak i z obecną rozbudową dzielnicy. Dodatkowo, dzielnica Fabryczna ma dogodne połączenie komunikacyjne z centrum Wrocławia i dostęp do opieki medycznej. W okolicy bez problemu zrobisz zakupy, odpoczniesz i wybierzesz się na spacer z rodziną lub z drugą połówką. W Stabłowicach znajduje się także staw, który jest oazą ciszy, spokoju i relaksu.

Mieszkania w Stabłowicach od Grupy Deweloperskiej GEO

Grupa Deweloperska GEO rozpoczęła w 2010 roku budowę Inwestycji Nowy Horyzont. Obecnie, inwestycja składa się z czterech etapów, a ostatni etap ma być zakończony w 2018 roku. Inwestycja doskonale wpisuje się w niską zabudowę całego osiedla, a także w klimat całej dzielnicy. Tereny zielone sprawiają, że osiedle jest nie tylko wygodne, ale także pozwala na odetchnięcie świeżym powietrzem po całym dniu pracy lub nauki. Obok inwestycji powstaje także szpital oraz szkoła podstawowa  z przedszkolem, a także Obwodnica Śródmiejska. To wszystko sprawia, że miejsce jest bardzo dobrze zlokalizowane, jednak nie dzieje się to kosztem terenów zielonych.

Spokój, piękne widoki, dobra komunikacja, a także przestrzeń, to ogromne  zalety Stabłowickiego osiedla. Mimo że Stabłowice są dzielnicą zaciszną, spokojną i zieloną, to bliskość centrum i dogodne możliwości komunikacyjne oraz usługowe sprawiają, ze można oddychać tu pełną piersią i cieszyć się każdym dniem!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.