Wiadomości z Piekar Śląskich

Szlifierka szerokotaśmowa jako maszyna zwiększająca wydajność pracy w stolarni

  • Dodano: 2022-11-03 08:00, aktualizacja: 2022-11-03 08:04

Zużyte maszyny do obróbki drewna to częsty widok w stolarni. Najbardziej oczywistymi ofiarami zużycia są elektronarzędzia, które z czasem stają się coraz trudniejsze w użyciu. Zużyte elektronarzędzie może obniżyć wydajność wykwalifikowanego stolarza. Jednak wymiana części w uszkodzonych elektronarzędziach jest kosztowna i czasochłonna. Lepszą alternatywą jest przejście na szlifierkę szerokotaśmową. To potężne narzędzie, które zastępuje wiele elementów maszyny jednocześnie.

Szlifierka szerokotaśmowa zwiększa wydajność pracy w stolarni

Szlifierka szerokotaśmowa jest przydatna do wielu prac stolarskich. Większość szlifierek ma zarówno pasy o zmiennej, jak i szerokiej średnicy, które zapewniają wysoki poziom gładkości niezależnie od użytego papieru ściernego. Pasy te mogą z łatwością zastąpić tarcze ścierne lub bębny, które po dłuższym użytkowaniu pozostawiają szorstkie plamy. Ponadto szlifierki taśmowe są generalnie bardziej kompaktowe i łatwiejsze w transporcie niż ich odpowiedniki tarczowe. Dzięki temu są idealne do dużych prac na miejscu lub w odległych miejscach pracy.

Wysokiej jakości papier ścierny ma kluczowe znaczenie podczas korzystania z szlifierki szerokotaśmowej. Większość modeli jest dostarczana z różnymi rodzajami papieru do zastosowań profesjonalnych. Należą do nich standardowe gatunki, takie jak #80 i #100, a także modele ścierne przeznaczone do usuwania farby z materiałów metalowych i żywicznych. Żywiczny papier ścierny szybko usuwa materiał, ścierając go z dużą prędkością; dzięki temu idealnie nadaje się do szybkiego czyszczenia dużych powierzchni bez powodowania uszkodzeń. Ponadto klasy papieru ściernego z żywicy zapewniają użytkownikowi możliwość usunięcia drobnych defektów w przedmiocie przed całkowitym wykończeniem pilnikiem lub tarnikiem.

Szybkość elektronarzędzia często określa, ile czasu zajmuje operatorowi wykonanie zadania. Szlifierki punktowo-taśmowe są łatwiejsze do kontrolowania i wytwarzają mniej hałasu, ale są wolniejsze i mniej skuteczne w usuwaniu materiału drzewnego. W przeciwieństwie do tego, szlifierki taśmowe mogą osiągać znacznie wyższe prędkości, zanim wypalą się lub zmęczą użytkownika. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala operatorom na bardziej wydajną pracę. To daje im cały czas potrzebny do efektywnej realizacji projektu.

Szlifierka szerokotaśmowa

Używana szlifierka szerokotaśmowa jest skutecznym narzędziem do prac związanych z obróbką drewna, które wymagają wielu cyklicznych prac szlifierskich. Przydaje się również do prac związanych ze szlifierką mechaniczną, w których potrzebna jest dodatkowa moc i elastyczność bez zmęczenia. Dopóki maszyna pozostaje w dobrym stanie, zużyte części można łatwo wymienić na nowy model szlifierki szerokotaśmowej, który jest gotowy do użycia w każdej chwili.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.