Wiadomości z Piekar Śląskich

Tusz czy toner? Znajdź rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb!

  • Dodano: 2020-09-29 13:45

Wiele osób uważa, że tusz i toner oznacza ten sam materiał eksploatacyjny do drukarek, stosując zamiennie oba pojęcia. Tymczasem są to zupełnie inne produkty dedykowane innym rodzajom drukarek. Jeśli jesteś więc na etapie wyboru sprzętu drukującego, koniecznie zapoznaj się z pojęciem tuszu i tonera, ponieważ może mieć to olbrzymi wpływ na wydajność drukowanych dokumentów.

Tusze do drukarek atramentowych

Tusze do drukarek, jak sama nazwa wskazuje, składają się z czarnego lub kolorowego, ciekłego tuszu atramentowego. Produkty tego rodzaju są więc dedykowane wyłącznie drukarkom atramentowym. W praktyce podczas drukowania tusz jest rozpylany na stronę w wyznaczone wzory lub tekst. Dzięki trwałej mieszance pigmentów i barwników druk atramentowy jest bardzo trwały oraz gwarantuje nasycone kolory. Przykładem takiego produktu jest dowolny tusz do drukarki HP DESKJET 2600, która jest bardzo częstym wyborem na użytek domowy.

Tonery do drukarek laserowych

Toner do drukarki zbudowany jest z suchego proszku składającego się z mikroskopijnych cząsteczek. Produkt tego typu przeznaczony jest wyłącznie do drukarek laserowych. Istotą druku laserowego jest elektryczne ładowanie i podgrzewanie proszku, a następnie nakładanie go na papier za pomocą bębna obracającego się wewnątrz drukarki. Tonery HP, Brother, Canon i inne wyróżniają się wyjątkowo szybkim oraz wydajnym drukowaniem. Drukarki laserowe będą więc doskonałym wyborem do biur, w których każdego dnia wykonuje się wiele stron wydruku.

Tusz a toner – porównanie kosztów

Porównując koszty zakupu tuszów i tonerów okazuje się, że wkłady atramentowe stanowią mniejszy wydatek. Warto jednak wziąć na to poprawkę, ponieważ tonery do drukarek laserowych mają o wiele większą wydajność i są w stanie na jednej kasecie zadrukować o wiele więcej stron niż atrament. Twój wybór powinien więc być uzależniony od częstotliwości drukowania. Jeśli drukujesz niewiele, to drukarka atramentowa będzie dla ciebie wystarczająca. Dla osób, które każdego dnia drukują więcej stron, drukarka laserowa w aspekcie długofalowym sprawdzi się lepiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.