Wiadomości z Piekar Śląskich

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa

  • Dodano: 2017-02-14 15:15

Ubezpieczenie turystyczne to pakiet różnorodnych umów ubezpieczeniowych, które swoim zakresem obejmują różnorodne zdarzenia i działania ubezpieczonego lub służb ratunkowych. To działania, których celem jest ratowanie zagrożonego życia lub zdrowia ubezpieczonego przebywającego poza granicami swojego kraju. Wśród tych umów na szczególną uwagę zasługuje ubezpieczenie kosztów ratownictwa.

Akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa to szczególny rodzaj zdarzenia, który może dotknąć osobę przebywającą za granicą. Może się ona zwyczajnie zgubić i wówczas akcja ratunkowa przyjmuje charakter poszukiwawczej. Gdy osoba zostanie znaleziona i nic jej nie jest, to na tym się wszystko kończy i poszukiwany obciążony jest wyłącznie kosztami poszukiwania, ale bez ratownictwa. Może się jednak zdarzyć tak, że ubezpieczony jest nie tyle zaginiony, co rzeczywiście zagrożony. W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie akcji ratowniczej, czasem nawet na szeroką skalę. Może to być akcja prowadzona w górach, w lesie i na morzu. Im bardziej jest ona skomplikowana i angażująca, im dłużej trwa, tym większe koszty za sobą pociąga, które niestety, ktoś będzie musiał opłacić.

Ubezpieczenie

W tym celu właśnie wykupowane jest ubezpieczenie na wypadek akcji ratowniczej. Nazywa się ono ubezpieczeniem kosztów ratownictwa, ponieważ tak naprawdę to te koszty są przedmiotem ochrony. Chodzi o to, żeby te koszty nie były dla rodziny czy dla poszkodowanego zbyt wysokie, wręcz prowadzące do bankructwa.

Akcja ratunkowa może bowiem kosztować nie tylko kilkadziesiąt tysięcy – co już jest bardzo wysoką kwotą. Może jednak sięgać nawet do kilkuset tysięcy złotych, co widać chociażby analizując oferty, które zawierają w sobie ubezpieczenie kr. To polisy, które właśnie na koszty ratownictwa przeznaczają setki tysięcy złotych uwzględniając, że takie właśnie są ceny tych akcji. Wystarczy sobie wyobrazić konieczność użycia specjalistycznego helikoptera. Należy opłacić ciężką pracę licznych ratowników, którzy dla zagrożonego narażają własne życie. Właśnie dlatego taka akcja tyle kosztuje i warto się na nią dobrze ubezpieczyć.

Trudno jest bowiem uchronić się od zdarzenia. Należy próbować, należy się starać, ale nie zawsze się da. Zdrowy rozsądek, umiar, rozwaga i mądre działanie i zachowanie z pewnością zmniejszają ryzyko wystąpienia takiego zdarzenie. Wypadki losowe jednak również się zdarzają, nawet niesprowokowane. I trzeba mieć wobec nich pokorę i zachować świadomość, że mogą się każdemu przytrafić.

Ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej to po prostu zabezpieczenie siebie, swoich bliskich przed widmem bankructwa, gdyby do takiego zdarzenia rzeczywiście doszło i konieczne by było podjęcie akcji, a potem jej opłacenie. Tak jak całe ubezpieczenie turystyczne, tak również część dotycząca ratownictwa, ma pomóc w najtrudniejszym momencie. A jak bardzo jest to ważne można sobie uświadomić analizując liczne oferty i propozycje na ubezpieczeniaonline.pl. Praktycznie każde jest w tę umowę wyposażone.

Komentarze (1)    dodaj »

  • http://polisarium.pl

    Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich sum ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.