Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Wybieramy domowe sposoby na ból gardła

  • Dodano: 2017-11-21 07:45, aktualizacja: 2017-11-21 07:57

Uporczywy ból gardła bardzo utrudnia nam mówienie i wykonywanie zawodowych obowiązków. W stanach zapalnych narządu mowy bolesne staje się nawet przełykanie śliny. Jak radzić sobie z tą nieprzyjemną przypadłością, stosując wyłącznie naturalne metody?

Ból gardła – domowe sposoby

Jeśli cierpisz na ból gardła przy przełykaniu, domowe sposoby znane naszym mamom i babciom powinny przynieść Ci ulgę. Najbardziej znaną metodą jest picie ciepłego mleka z dodatkiem łyżki miodu i masła. Miód ma fantastyczne właściwości bakteriobójcze oraz zawiera wiele cennych substancji. Jest o niebo zdrowszy od białego cukru. Tak przygotowany napój nawilża gardło, pozostawiając na nim dość tłusty filtr, który łagodzi nieprzyjemne objawy.

Świetnym sposobem na dolegliwości bólowe w obrębie narządu mowy jest również popijanie ciepłego syropu malinowego, dolanego do czarnej herbaty.

Skarb ziemi, który pomaga na ból gardła

Metodą znaną od lat naszym mamom i babciom są płukanki wykonane z roztworu soli i wody. Na szklankę wody wsypujemy łyżeczkę soli i tak przygotowaną mieszanką płuczemy gardło. Warto pamiętać, aby używać niezbyt gorącej wody po to, żeby nie podrażnić dodatkowo błon śluzowych.

Zapomniany przepis babci – syrop z cebuli

Ta, nieco zapomniana metoda, jest prostym i skutecznym lekarstwem na przeziębienia i bóle gardła. W jaki sposób zrobić syrop z cebuli? To bardzo proste. Cebulę obieramy i drobno kroimy. Następnie zasypujemy cukrem i tak przygotowaną miksturę odstawiamy na kilka godzin, aby cebula puściła sok. W takiej formie jest on gotowy do spożycia.

Przesuszone powietrze w domu to również spory problem

Aby przynieść ulgę wysuszonemu i obolałemu gardłu, możemy zacząć stosować nawilżacze powietrza, dzięki którym nasze błony śluzowe będą bardziej nawilżone. W okresie grzewczym powietrze w naszych domach staje się wyjątkowo suche.

Domowe sposoby na ból gardła znajdziesz na stronie internetowej http://wolniodbolu.pl/.

Zioła, które uwalniają od bólu

Dobrym środkiem łagodzącym objawy bólowe są napary ziołowe. Można przygotować je na bazie tymianku lub szałwii. Z roślin tych przygotowuje się napar, którym przepłukuje się gardło. Pozwala on nawilżyć wysuszoną śluzówkę i zmniejszyć uczucie napięcia.

Praktycznym sposobem jest też robienie inhalacji z użyciem kilku kropel olejku eukaliptusowego.
Lecznicze właściwości roślin można również wykorzystać, ssając cukierki z propolisem. Ci, którzy oczekują szybkiej ulgi w bólu i natychmiastowego działania, mogą sięgnąć po gotowe tabletki dostępne w sklepach i aptekach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.