Wiadomości z Piekar Śląskich

Zdrowe przekąski: po jakie produkty warto sięgać?

  • Dodano: 2018-03-07 14:45, aktualizacja: 2018-04-04 12:08

Każdy, kto chce się cieszyć dobrą formą do późnej starości, w porę powinien zadbać o swe menu. Niestety, dla wielu z nas zdrowa dieta to zdrowe posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Wielu z nas zapomina o tym, że i przekąski, po które sięgamy pomiędzy tymi posiłkami, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Po jakie produkty możemy śmiało sięgać w ciągu dnia? Dlaczego wybór wartościowych przekąsek jest tak ważną sprawą?

Zdrowa przekąska: dlaczego jest tak ważna?

Od tego, po jakie przekąski sięgamy w ciągu dnia, zależy wiele. Zdrowa przekąska powinna dostarczać nam nie tylko pewnej ilości energii, ale przede wszystkim witamin i minerałów. Sięganie po słodkie przekąski czy popularne fast foody to poważny błąd. Dlaczego? Bo taka przekąska dostarczy nam wielu pustych kalorii, nie będzie jednak miała żadnej wartości odżywczej. Po jakie produkty warto zatem sięgać pomiędzy głównymi posiłkami?

Po jakie przekąski warto sięgać?

Jeśli chcemy, by zdrowa dieta pomogła nam utrzymać formę do późnej starości, musimy starannie wybierać te przekąski, które pozwolą nam oszukać głód pomiędzy posiłkami. Jaką przekąskę można określić mianem zdrowej? Z pewnością warto sięgać po świeże owoce i warzywa. Banany oraz jabłka zajmują ważne miejsce na długiej liście zdrowych przekąsek, podobnie jest zresztą z truskawkami, melonami oraz pomarańczami. W świecie warzyw najpopularniejszymi przekąskami okazują się takie produkty, jak marchew oraz pomidory, wielu sympatyków ma też czerwona papryka. Warto też sięgać po sałatki, które można przygotować zarówno z owoców, jak i z warzywa. Za wartościową przekąskę można też uznać gęste soki ze świeżych owoców i warzyw. Zdrową przekąską może się okazać również naturalny jogurt, musli lub lekki chleb razowy. Są to produkty, które bez wątpienia powinny zająć ważne miejsce w zdrowej diecie, tym bardziej, że jako lekkie i wartościowe przekąski sprawdzają się idealnie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.