IX Piknik Sportowy Rodzinny Krwiodawców 2026. Ruszyły zapisy
W sobotę, 12 września, odbędzie się IX Piknik Sportowy Rodzinny Krwiodawców. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i będzie okazją do aktywnego spędzenia czasu, integracji środowiska honorowych dawców krwi oraz wspólnej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Zapisy już trwają, a zgłoszenia przyjmowane są w każdy poniedziałek w siedzibie klubu przy ulicy Żwirki 23 w Piekarach Śląskich, w godzinach od 17.00 do 19.00.
Rodzinne spotkanie krwiodawców już 12 września
Piknik skierowany jest nie tylko do honorowych dawców krwi, ale również do ich bliskich i znajomych. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma łączyć sportową aktywność z rodzinną atmosferą oraz integracją osób zaangażowanych w propagowanie idei krwiodawstwa. Uczestnicy będą mogli spędzić czas w gronie ludzi, których łączy chęć pomagania innym, a jednocześnie pokazać siłę i zaangażowanie lokalnej społeczności krwiodawców.
Za inicjatywą stoi środowisko związane ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi RP Klub HDK KWK „Julian”. Organizacja od wielu lat prowadzi w Piekarach Śląskich działania promujące honorowe krwiodawstwo, organizuje zbiórki krwi oraz wydarzenia integrujące dawców. Rodzinne pikniki sportowe należą do cyklicznych inicjatyw klubu — wcześniejsze edycje również gromadziły krwiodawców i ich bliskich.
Zapisy na piknik odbywają się w poniedziałki
Osoby zainteresowane udziałem mogą zapisać siebie, członków rodziny oraz przyjaciół podczas poniedziałkowych spotkań klubu. Zgłoszenia przyjmowane są przy ulicy Żwirki 23 w godzinach 17.00–19.00. Pod tym adresem działa Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskich, którego pomieszczenia wykorzystywane są również przez lokalne organizacje pozarządowe.
W opublikowanej zapowiedzi nie podano jeszcze szczegółowego programu ani miejsca, w którym odbędzie się sam piknik. Znane są natomiast data i godzina rozpoczęcia wydarzenia oraz zasady zapisów. Organizatorzy zachęcają, by nie odkładać zgłoszenia i już teraz zapisać swoich bliskich na wspólne, sportowe spotkanie.
















Dodaj komentarz