Mammografia w Piekarach Śląskich – darmowe badania dla kobiet 20 stycznia
LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety na bezpłatne badania mammograficzne w Piekarach Śląskich w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badania odbędą się 20 stycznia, w godzinach 9:00-15:00 przy markecie Kaufland (ul. Bytomska 41).
Kto może skorzystać z badania?
Badanie mammograficzne jest dostępne dla kobiet w wieku 45-74 lata:
- co 24 miesiące – jeśli nie miały zdiagnozowanego raka piersi,
- co 12 miesięcy – po zakończeniu leczenia raka piersi i 5-letnim procesie monitorowania,
- co 12 miesięcy – jeśli są w trakcie uzupełniającej hormonoterapii po leczeniu raka piersi.
Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego ryzyka” lub „Kompleksową opieką onkologiczną”.
Dlaczego warto wykonać mammografię?
Mammografia to najbardziej skuteczne badanie w profilaktyce raka piersi, umożliwiające wczesne wykrycie zmian, które nie są wyczuwalne podczas samodzielnej kontrolowania piersi. Wczesne wykrycie nowotworu daje szansę na pełne wyleczenie.
Jak się zarejestrować?
Rejestracja odbywa się:
- telefonicznie: 22 880 90 80 (*3), 58 666 24 44
- przez formularz online: Formularz rejestracyjny LUX MED
- lub za pomocą kodu QR.
Przygotuj dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnień do badania i zabierz ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii (jeśli nie były wykonywane w LUX MED).
















Dodaj komentarz