Wiadomości z Piekar Śląskich

13 ofiar na drogach Śląska od początku wakacji - Policja apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2025-07-25 08:45, aktualizacja: 2025-07-25 08:50

Wakacje to czas wyjazdów, relaksu i beztroski, jednak na drogach Śląska od początku lata zbierają się tragiczne żniwa. 13 osób straciło życie w wypadkach drogowych, a 194 osoby zostały ranne w zdarzeniach drogowych. Niestety, najwięcej ofiar to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych oraz motorowerów.

Wzmożony ruch i tragiczne statystyki

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 156 wypadków, a wśród ofiar są: 1 rowerzysta, 2 pieszych, 3 motocyklistów, 1 pasażer i 6 kierowców samochodów. To zatrważające dane, które wskazują na konieczność większej uwagi i ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Czas na refleksję

Te tragiczne wydarzenia pokazują, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Brak ostrożności, brak uwagi, nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości, ale także stres, alkohol czy substancje odurzające to czynniki, które mogą doprowadzić do tragedii. Każda chwila nieuwagi może zakończyć się wypadkiem, a w niektórych przypadkach, niestety, śmiercią.

Apel Policji o większą ostrożność na drogach

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o większą ostrożność. To, jak zachowujemy się na drodze, ma bezpośredni wpływ na życie i zdrowie nie tylko nasze, ale także innych osób. Pamiętajmy, że to od nas zależy, czy na drogach będzie bezpieczniej.

W te wakacje bądźmy odpowiedzialni – przestrzegajmy przepisów, zachowujmy ostrożność i dbajmy o siebie nawzajem na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również