Wiadomości z Piekar Śląskich

23,5 mln zł trafi do Piekar

  • Dodano: 2022-06-01 07:00, aktualizacja: 2022-05-31 22:56

Rozstrzygnięto kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dobre informacje przekazała niezawodna, jak zawsze senator Dorota Tobiszowska.

Dofinansowanie na rozwój

Do Piekar Śląskich trafią 23.500.000 zł na dwa duże zadania inwestycyjne. To kolejne sukces miasta w walce o pozyskiwanie zewnętrznych środków i  jednocześnie efekt wyjątkowo dobrej współpracy z senator Tobiszowską.

– Cieszę się, że będą realizowane kolejne potrzebne inwestycje, na które czekają mieszkańcy Piekar Śląskich. Ważna jest każda złotówka, która trafia do śląskich miast, bo oczekiwania mieszkańców są duże, a naszą rolą jest je spełniać. Gratuluję przygotowania dobrych wniosków, a teraz życzę udanej realizacji prac – mówi senator Dorota Tobiszowska.

Piekary Śląskie otrzymają dofinansowanie na realizację dwóch projektów. Pierwszy z nich to “Zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich” o wartości 4.500.000 zł, w jego ramach powstanie między innymi: park międzyosiedlowy, gdzie usytuowany będzie między innymi pumptruck.

Drugi czyli “Budowa połączenia pieszo–rowerowego w rejonie DW 911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej oraz budowa sygnalizacji świetlnych na terenie Piekar Śląskich” – 19.000.000 zł. zakłada budowę chodników i ścieżek rowerowych na ulicach Miarki i Podmiejskiej wraz z przejściem przez skrzyżowanie z DW911. Powstaną też sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: DW 911 – Pod Lipami, Bednorza – Roździeńskiego oraz Bednorza – DK94.

W pierwszym naborze z programu Polski Ład, jeszcze w 2021 r. Piekary Śląskie otrzymały dofinansowanie w wysokości 25.650.000 zł dzięki czemu kompleksowo przebudowane zostaną ulice: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa, Radzionkowska, Cicha, Darwina, Jasna oraz Kawalca.

– Do naszego miasta trafiają środki, które pozwalają na przyspieszenie inwestycji. Pracujemy na wielu frontach i wydajemy pieniądze, jakich w historii Piekar Śląskich jeszcze nie było. Nie mam wątpliwości, że swoją cegiełkę to tych sukcesów przyłożyła Pani Senator, z którą współpraca układa się modelowo. Dziękujemy – mówi prezydent Sława Umińska-Duraj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również