Wiadomości z Piekar Śląskich

6 osób zatrzymanych za jazdę po alkoholu!

  • Dodano: 2024-02-28 13:15

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania uczestników ruchu drogowego. Z pewnością na taryfę ulgową nie mogą liczyć osoby, które będąc pod wpływem alkoholu, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także inne osoby poruszające się po drodze. Mundurowi piekarskiej drogówki w wczorajszy poranek zatrzymali 6 kierujących po spożyciu alkoholu.

Mandaty i straty prawa jazdy

Policjanci z piekarskiej drogówki wczoraj rano prowadzili kolejną akcję "trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas działań w ciągu zaledwie dwóch godzin mundurowi zatrzymali aż 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Dwóch kierujących hulajnogami elektrycznymi w stanie nietrzeźwości ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości po 2500 złotych. Z kolei kolejnych czterech kierujących samochodami straciło prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu odpowiedzą przed sądem. 

Za jazdę "po pijaku" grozi kara!

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy z mundurowymi,  wiele razy zatrzymano już sprawców m.in.. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu służby liczą na Państwa pomoc i okazują wdzięczność za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również