Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

77. Tour de Pologne w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2020-07-07 08:45, aktualizacja: 2020-07-07 14:02

Tour de Pologne wraca do Piekar Śląskich. 5 sierpnia w ramach I etapu TdP: Stadion Śląski – Katowice, wyścig przejedzie przez nasze miasto, gdzie odbędzie się też lotna premia.

Start etapu nastąpi o godzinie, 13.55, zaś piekarska premia zlokalizowana będzie na 14 km, zatem parę minut po godzinie 14-ej zobaczymy na ulicach miasta najlepszych kolarzy świata.

Peleton wjedzie do Piekar Śląskich od strony Chorzowa DK 94 i ulicą Bednorza, następnie przejedzie ulicami Oświęcimską, Wyszyńskiego, Solidarności i Bytomską, gdzie pod Urzędem Miasta zlokalizowana będzie Lotna Premia. Dalej kolarze pojadą ulicami Tarnogórską i Brynicką w stronę Bobrowników.

5.08.2020 Etap 1 – Stadion Śląski – Katowice / 195,8 km
Lotna Premia LOTTO w Piekarach Śląskich.

77. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Stadionie Śląskim – nowoczesnej, wielofunkcyjnej arenie położonej w Województwie Śląskim. Pierwszy etap to dynamiczny i wymagający odcinek o długości 196 kilometrów. Krótko po starcie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO w Piekarach Śląskich, a na 80. kilometrze na Lotnej Premii LOTTO w malowniczym Ogrodzieńcu. Tam trasa zakręca na zachód, a przed kolarzami Premia Specjalna w Sosnowcu oraz Lotna Premia LOTTO w Siemianowicach Śląskich. W Katowicach na kolarzy czekają trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie IV kategorii oraz sprinterski finisz.

Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki. Oczywiście tegoroczny Tour de Pologne będzie szczególny. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w Telewizji Polskiej – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour

Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Tegoroczny TdP będzie się składał z pięciu etapów. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek.

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.