Wiadomości z Piekar Śląskich

8-miesięczny Mikołaj po wylewie potrzebuje naszej pomocy! Trwa zbiórka na jego leczenie

  • Dodano: 2023-07-04 13:45

Mały Mikołaj z Piekar Śląskich, choć ma zaledwie 8 miesięcy, przeszedł już wylew. Założono internetową zbiórkę, aby możliwe było jego leczenie i rehabilitacja.

Piekary Śląskie. Jeśli rehabilitacja nie pomoże Mikołajka czeka operacja

Mikołaj urodził się wcześnie rano 21 października 2022 roku w Piekarach Śląskich. Poród odbył się bez komplikacji. Chłopiec uznany został za okaz zdrowia. Ze względu na żółtaczkę poporodową spędził wraz ze swoją mamą 4 pierwsze doby w szpitalu. Po jego opuszczeniu kilka razy żółtaczka znów powróciła, dlatego kolejne doby musiał spędzać na naświetlaniu.

Mamę Mikołaja zaniepokoiło, że chłopiec układał główkę tylko na prawą stronę. Po konsultacji z lekarzem zalecono wizytę u specjalisty fizykoterapii, który postawił diagnozę - obniżone napięcie osiowe, oraz skierował chłopca na dalsze badania i konsultacje u kolejnych specjalistów. Neurolog zdiagnozował specyficzne zaburzenia rozwojowe funkcji motorycznych, a przeprowadzone badanie USG obręczy barkowej wykazało stan po wylewie. Lekarze nie byli w stanie określić kiedy doszło do wylewu u chłopca. 

Mikołajek uczęszcza na rehabilitacje, jednak jeśli one nie pomogą, czekać go będzie operacja. Na ten moment chłopiec nie odwraca się, nie podnosi, nie siada, a jego główka wciąż się chwieje, ponieważ nie ma siły jej utrzymać. Czy mikołaj będzie kiedyś siadał i chodził? Według lekarzy rokowania się niepewne.

Zbiórka na rehabilitację 8-miesięcznego Mikołaja

Mama chłopca ubiega się o dodatkowe godziny rehabilitacji z fizjoterapeutą w ramach godzin wczesnego wspomagania rozwoju. Niestety koszty dojazdu i rehabilitacji przewyższają jej możliwości finansowe. Mikołajek ma jeszcze trójkę rodzeństwa, z czego dwójka również ma problemy zdrowotne i musi odwiedzać specjalistów.

Na rzecz walki o pełną sprawność Mikołajka powstała internetowa zbiórka w serwisie Pomagam.pl. Aby pomóc chłopcu wystarczy wpłacić dowolną kwotę TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również