Wiadomości z Piekar Śląskich

Akcja Znicz 2020 – zmiany w organizacji ruchu

  • Dodano: 2020-10-30 06:30, aktualizacja: 2020-10-29 19:06

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w Piekarach Śląskich w dniach 30 października – 2 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i na pobliskich ulicach. 

Zmiany w organizacji ruchu

  • ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (strona prawa) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju.
  • ul. Miarki od DW 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku DW 911 ustawiona zostanie na wysokości posesji nr 23 półbariera ze znakiem droga jednokierunkowa.

– Na wysokości parkingu, od strony DW 911, umieszczony zostanie znak pionowy zakaz wjazdu, powtórzony na barierce, zaś w kierunku drogi 911 zostanie umieszczony znak droga dwukierunkowa.
– Na drodze 911 zostaną umieszczone odpowiednie znaki informujące o zakazach.
– Celem zapewnienia możliwości wyjazdu służbom ratowniczym z bazy przy ul. Miarki 14, przed bramą zostaną ustawione barierki i oznakowane taśmą. PSP będzie monitorowało wyjazd, aby nie doszło do jego zablokowania.

  • ul. Kalwaryjska – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
  • ul. Ziętka – przy bocznym wejściu na cmentarz zostanie wygrodzone miejsce na handel. Straż Miejska wygrodzi za pomocą znaku U21 i taśmy krawędź jezdni przy ul. Ziętka od bocznego wejścia na cmentarz do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Gimnazjalną.

Zmiany organizacji ruchu dotyczą:

  • od 30 października godz. 20.00 do 2 listopada do godz. 20.00 – ul. Bednorza,
  • od 30. października godz. 20.00 do 2 listopada do godz. 20.00 – ul. Kalwaryjska,
  • 1 listopada od godz. 6.00 do 21.00 – ul. Miarki

W rejonach cmentarzy pojawią się dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej.

Funkcjonowanie Komunikacji ZTM w okresie Wszystkich Świętych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również