Wiadomości z Piekar Śląskich

Areszt dla 26-latka podejrzanego o podpalenie budynku

  • Dodano: 2021-06-10 08:00, aktualizacja: 2021-06-10 08:07

Piekarscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o podpalenie siedziby lokalnego klubu piłkarskiego oraz kradzież jego wyposażenia.

W zeszły piątek 4 czerwca po godz. 6:00 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dymu wydobywającego się z budynku mieszczącego się na terenie jednej z dzielnic Piekar Śląskich. Na miejscu policjanci zobaczyli liczne ślady włamania oraz potwierdzili fakt zadymienia wewnątrz budynku. Po interwencji miejscowych strażaków możliwe było wykonanie czynności procesowych. W wyniku działań stróżów prawa z wydziału kryminalnego już trzy dni po zdarzeniu zatrzymany został 26-letni mężczyzna.

W toku wykonanych czynności odzyskano również część skradzionego mienia należącego do lokalnego klubu

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany włamał się do wnętrza budynku, skąd dokonał kradzieży, a następnie podpalił lokal, powodując straty sięgające przeszło 400 tys. złotych. Łącznie zatrzymany usłyszał cztery zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Wczoraj mieszkaniec Piekar Śląskich stanął przed sądem, który zadecydował, iż wandal najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również