Wiadomości z Piekar Śląskich

Areszt dla 26-latka podejrzanego o podpalenie budynku

  • Dodano: 2021-06-10 08:00, aktualizacja: 2021-06-10 08:07

Piekarscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o podpalenie siedziby lokalnego klubu piłkarskiego oraz kradzież jego wyposażenia.

W zeszły piątek 4 czerwca po godz. 6:00 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dymu wydobywającego się z budynku mieszczącego się na terenie jednej z dzielnic Piekar Śląskich. Na miejscu policjanci zobaczyli liczne ślady włamania oraz potwierdzili fakt zadymienia wewnątrz budynku. Po interwencji miejscowych strażaków możliwe było wykonanie czynności procesowych. W wyniku działań stróżów prawa z wydziału kryminalnego już trzy dni po zdarzeniu zatrzymany został 26-letni mężczyzna.

W toku wykonanych czynności odzyskano również część skradzionego mienia należącego do lokalnego klubu

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany włamał się do wnętrza budynku, skąd dokonał kradzieży, a następnie podpalił lokal, powodując straty sięgające przeszło 400 tys. złotych. Łącznie zatrzymany usłyszał cztery zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Wczoraj mieszkaniec Piekar Śląskich stanął przed sądem, który zadecydował, iż wandal najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.