Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Barwny korowód i koncert grupy Avista na V Powiatowych Dożynkach

  • Dodano: 2017-08-25 15:15

Święto plonów to dla wszystkich rolników czas wyjątkowy. Po całorocznej trudnej i ciężkiej pracy przychodzi moment podsumowania, podziękowania za zbiory, dzielenia się radością i wspólnej zabawy. Za tegoroczne żniwa rolnicy z Piekar Śląskich podziękują 26 sierpnia podczas V Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się na terenie Kozłowej Góry.

Obchody rozpoczną się mszą świętą dziękczynną za zbiory. Ta odprawiona zostanie o godz 12.30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze. Następnie barwny korowód dożynkowy przejdzie ulicami Powstańców Śląskich, Tarnogórską i Pokoju – prosto na stadion DKS Czarni Kozłowa Góra. Na miejscu odśpiewany zostanie hymn państwowy w wykonaniu chóru „Halka” oraz Górniczej Orkiestry Dętej „Piekary-Julian”. Po występie odegrany zostanie hejnał miasta, a starości symbolicznie przekażą chleb prezydentowi miasta.

Po oficjalnym, uroczystym rozpoczęciu tegorocznych dożynek zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników dobrej zabawy. Na scenie zobaczymy między innymi występ Górniczej Orkiestry Dętej „Piekary Julian”, monologi w gwarze śląskiej w wykonaniu Heleny Leśniowskiej, Danuty Szczogiel i Magdaleny Świder, występ uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z Kozłowej Góry oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 z Dąbrówki Wielkiej, kabaret w wykonaniu Grzegorza Poloczka, koncert grupy „Avista”: a także wiele więcej. W międzyczasie, około godziny 18.00, zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszą dożynkową dekorację posesji.

Powiatowym dożynkom towarzyszyć będzie pokaz maszyn rolniczych, warsztaty wikliniarskie oraz prezentacja produktów lokalnych. Rozstawione zostaną również stoiska tematyczne a specjalnie dla dzieci przygotowano wiele atrakcji oraz konkursów z nagrodami.

Kiedy: 26 sierpnia, godz.12.30

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.