Wiadomości z Piekar Śląskich

Bezpieczne ferie z piekarskimi policjantami

  • Dodano: 2022-02-24 07:00, aktualizacja: 2022-02-23 20:01

Piekarscy policjanci w ostatnim czasie odwiedzili dzieci spędzające półkolonie w naszym mieście. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych.

W ostatnich dniach policjanci z piekarskiej jednostki odwiedzili dzieci spędzające półkolonie na teranie naszego miasta. Jak co roku mundurowi przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. W ramach akcji "Bezpieczne ferie” dzieci brały udział w dyskusjach o bezpieczeństwie podczas korzystania m.in. z lodowiska, jak również podczas pobytu w domu bez nadzoru dorosłych. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe zachowanie się podczas zabaw na śniegu oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w okolicy akwenów wodnych, a także przy korzystaniu z dróg.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Na koniec, w myśl prowadzonej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci przypomnieli najmłodszym o zasadach obowiązujących na stokach. W spotkaniach brali również udział piekarscy strażacy, którzy wspólnie z policjantami przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Podczas ferii piekarscy stróże prawa prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie wśród młodzieży zachowań świadczących o przejawach demoralizacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również