Wiadomości z Piekar Śląskich

Biegowe Grand Prix w Kamieniu za nami. Nie zabrakło Prezydent Piekar Śląskich

• Dodano: 2023-06-19 08:00, aktualizacja: 2023-06-18 20:04

Wczoraj w Parku w Kamieniu odbyła się IV edycja Biegowego Grand Prix. W czasie zmagań zaprezentowana został oficjalna koszulka 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu.

Po zakończeniu rywalizacji odbył się też Rodzinny Piknik Sportowy. Na starcie  nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów, główny bieg przebiegał na trasie prawie 3 km. Na starcie zawodów stanęło 189 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. Na starcie biegu pojawił się też Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich. Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radni Łukasz Ściebiorowski i Andrzej Wymysło.

W rywalizacji szkół najlepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejne edycje, która odbędą się po wakacjach – we wrześniu i październiku.

Podczas pikniku dostępna była darmowa zjeżdżalnia, konkursy sportowe, bańki mydlane wizyta we wnętrzu policyjnego radiowozu, pokazy karate oraz wiele innych atrakcji.

Kolejne zmagania w ramach Biegowego Grand Prix odbędą się:

• 17.09.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Kopiec Wyzwolenia,
  • 08.10.2023 r. (niedziela) godz. 10.00 – Stadion MOSiR ul. Olimpijska 3 – finał.

Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich sześciu edycjach.