Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie otrzymały tytuł "Gmina na 5!"

  • Dodano: 2023-06-19 07:30, aktualizacja: 2023-06-18 19:55

Piekary Śląskie otrzymały tytuł “Gmina na 5!” w edycji 2022/2023 rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Kolejny punkt dla Piekar

Głównym celem badawczym była ocena jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie gminnym.

Niezmiennie od początku projektu, głównym celem Badania „Gmina na 5!” jest analiza działalności gmin w Polsce. Nadal istotnym aspektem funkcjonowania samorządów jest komunikacja za pośrednictwem środków elektronicznych z potencjalnymi inwestorami, przedsiębiorcami oraz innymi interesariuszami. W czasach pełnych kryzysów i niepewności aspekt ten tylko przybiera na znaczeniu. Skrupulatnie analizowano, w jaki sposób gminy realizują swoje zadania i spełniają pokładane w nich oczekiwania, a także jakie narzędzia i metody wykorzystują do pełnienia swoich funkcji. Uwzględniono również chęć interakcji wykazywaną przez urzędników oraz gotowość do nawiązania kontaktu z interesariuszami. Porównując zatem z poprzednimi edycjami, przedmiot badań jest niezmienny.

Z jednej strony poddano ocenie komunikację jednostronną, czyli przekazywanie informacji za pośrednictwem oficjalnych stron internetowych badanych jednostek, jak również komunikację dwustronną, przy użyciu poczty elektronicznej. Analogicznie utrzymano również ranking opracowany na podstawie wyników badań. Biorąc pod uwagę dezaktualizację ograniczeń związanych z pandemią, zdecydowano w tej edycji o wyłączeniu z rankingu komunikacji urzędów w tym obszarze.

Gmina na piątkę! Raport 2022/23

Piekary Śląskie otrzymały tytuł "Gmina na 5!" / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również