Wiadomości z Piekar Śląskich

Centrum Aktywności prawie gotowe

  • Dodano: 2021-09-07 10:00

Na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 powstaje Centrum Aktywności.

Prace trwają, a do tej pory wykonano instalację drenażową i kanalizacji deszczowej, wykonano układ zasilający oświetlenie zewnętrzne, podbudowę pod nawierzchnie utwardzone z kostki i nawierzchnie bezpieczne placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego, wykonano nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego, dokonano montażu urządzeń siłowni zewnętrznej i ścieżki zdrowia, trwa wykańczanie nawierzchni z kostki brukowej.

Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej będzie służyć do gry w piłkę ręczną i nożną

Dodatkowo powstaną dwa boiska do koszykówki, a także jedno do siatkówki. Całość zabezpieczona będzie wysokimi piłkochwytami.

Strefa siłowni zewnętrznej ma powierzchnię blisko 180 m2 i zawiera cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci – na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi – utworzona zostanie na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstanie łącznie pięć urządzeń. Plac zabaw powstanie z kolei w wydzielonej ogrodzeniem strefie, wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstaną: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy z zjeżdżalnią.

Nie zabraknie też rampy dla użytkowników łyżworolek i deskorolek, czyli tzw. half pipe, której górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności będą elementy małej architektury, czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci. Łączna kwota przeznaczona na inwestycję to 885.599,85 zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.