Wiadomości z Piekar Śląskich

Dawid Franielczyk z medalem Mistrzostw Śląska

• Dodano: 2021-05-12 06:30, aktualizacja: 2021-05-11 21:19

Piekarski kajakarz Dawid Franielczyk osiągnął kolejny sukces. Zdobył brązowy medal Długodystansowych Mistrzostw Śląska w kajakarstwie klasycznym organizowanych 8 maja w Czechowicach-Dziedzicach.

Nie spoczywa na laurach i przygotowuje się już do kolejnego startu

W dniu 8 maja br. w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie klasycznym. W tym sezonie były to pierwsze zawody w naszym okręgu. Choć Górny Śląsk nie należy do regionu, gdzie kajakarstwo cieszy się dużym zainteresowaniem, w zawodach wzięli udział reprezentanci 10 klubów sportowych.

W imprezie wystartował także piekarzanin Dawid Franielczyk – zawodnik UKS Świerklaniec

Wystąpił w kategorii wiekowej młodzik 2008 w konkurencji K1 na dystansie 2500 metrów. Wyścig był bardzo wyrównany. Mieszkaniec naszego miasta zajął 3 miejsce, a co za tym idzie zdobył brązowy medal. Kolejny sukces cieszy, ale już trwają przygotowania do kolejnej imprezy. W dniu 29 maja na Trzech Stawach w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Śląska w sprincie kajakowym.