Wiadomości z Piekar Śląskich

DDK rozstrzygnął konkursy plastyczne

  • Dodano: 2020-12-29 07:00, aktualizacja: 2020-12-28 18:24

Dzielnicowy Dom Kultury organizował w ostatnim czasie szereg konkursów. Poznaliśmy już laureatów, a chętni mogą zobaczyć wyniki pracy osób uzdolnionych plastycznie.

Działalność domów kultury została zawieszona, dlatego też Dzielnicowy Dom Kultury wyszedł ze swoimi propozycjami do przestrzeni wirtualnej. Oprócz kreatywnych zajęć manualnych, plastycznych, rękodzieła czy logicznych łamigłówek proponowanych w ramach akcji #KulturalnePiekary, na stronie internetowej DDK oraz facebooku, Dom Kultury zorganizował konkursy, które adresowane były do dzieci, jak i osób dorosłych.

Konkurs literacki dla dorosłych pn. "To przemijanie ma sens"

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości i wyobraźni na słowo pisane, zaś zadaniem jego uczestników było przesłanie autorskiego utworu literackiego, wiersza, fraszki, limeryku lub opowiadania związanego z czasem zadumy i refleksji nad przemijalnością życia ludzkiego.

W konkursie wzięło udział 25 osób. Prace spłynęły z różnych stron naszego kraju, między innymi; z Kielc, Płocka, Kamienia Pomorskiego, Wieliczki, Chełma, Koszalina i oczywiście z Piekar Śląskich.

Jury wyłoniło 6 laureatów konkursu i przyznało jedno wyróżnienie.

Laureatami zostali:

1. Aneta Jasłowska
2. Anna Piliszewska
3. Sonia Raczyńska4
4. Tadeusz Dejnecki
5. Zygmunt Królak

Wyróżnienie otrzymał:

  • Zbigniew Pikuła

Dzielnicowy Dom Kultury zorganizował również konkursy rękodzieła adresowane do dzieci w różnych grupach wiekowych. Cel jaki przyświecał zadaniom konkursowym to przede wszystkim zwrócenie uwagi na kultywowanie tradycji, ale również na kreatywność i kunszt zdolności manualnych. Konkurs rękodzieła "Kalendarz adwentowy" adresowany był do dzieci w wieku 6 – 10 lat, a zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu kalendarza składającego się z 24 elementów symbolizujących długość trwania okresu adwentowego.

Na konkurs wpłynęło prawie 50 przepięknych kalendarzy, wykonanych różnymi technikami przy użyciu nowatorskich materiałów. Nagrodzono 9 osób. Laureatami zostali : Milena Syma, Elena Wiśniewska, Maria Chojnacka, Weronika Flajszer, Julia Dyrbuś, Julia Banaś. Wyróżnienia otrzymali: Julia Skrzypczyk, Kamila Bienek i Karol Jagiełło.

"Bombka choinkowa" to z kolei konkurs rękodzieła, który dedykowany był do przedszkolaków, a jego zadanie polegało na wykonaniu bombki choinkowej. Na konkurs wpłynęło 30 kolorowych, pięknie wykonanych prac piekarskich przedszkolaków. Jury oceniając bombki zwracało szczególną uwagę na samodzielność wykonania jak również na oryginalność i estetykę. Znaczenie miał również właściwy dobór materiału, a także pomysłowość najmłodszych. Laureatami zostali: Zuzanna Fiedko, Alicja Szeja, Paulina Minkus, Jakub Karmański, Aleksandra Porada. Wyróżnienia przyznano Milenie Syma i Julii Szumilas.

DDK rozstrzygnął konkursy plastyczne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również