Piekary Śląskie - portal miejski PiekarySlaskie.com.pl

Wiadomości z Piekar Śląskich

Delegacje z Mołdawii, Rumunii i Słowenii w naszym mieście

  • Dodano: 2017-06-14 07:45, aktualizacja: 2017-06-13 12:34

Piekary Śląskie odwiedziły delegacje z Mołdawii, Rumunii oraz Słowenii. W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie w ramach projektu „Regionalizm Wobec Integracji Europejskiej”.


Koordynatorem projektu jest Grzegorz Świetlik - przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Regionu Płd. – Zach. Mazowsza.

Uczestników spotkania powitała prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj. - Piekary Śląskie są niewielkim miastem, ale właśnie dlatego jesteśmy ambitni, żeby ten mały obszar nadrobić naszymi chęciami promocji miasta. Małe miasta muszą się napracować, by być bardziej widoczne, ale to mobilizuje do wysiłku - powiedziała.

Koordynator Grzegorz Świetlik podziękował prezydent za podjęcie przez nasze miasto współpracy ze Stowarzyszeniem. Następnie przedstawił ogólny zarys i ideę spotkań, a także wskazał na dotychczasowe rezultaty ich organizowania.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje z Mołdawii, Rumunii oraz Słowenii.

Projekt „Regionalizm Wobec Integracji Europejskiej” połączony został z konferencją „Rola organizacji samorządowych w rozwoju miast europejskich", która miała miejsce w dniach 8-9 czerwca w Bytomiu. Jej organizatorem były miasta Piekary Śląskie i Bytom, Związek Miast Polskich i Stowarzyszeniem Gmin Regionu Płd. – Zach. Mazowsza.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.