Wiadomości z Piekar Śląskich

„Jesień rozkwita kolorami” i „Bajkotwory” – twórcze wyzwania dla najmłodszych

  • Dodano: 2025-10-31 09:15

Jesień to świetny czas na twórczą zabawę. W Piekarach Śląskich startują dwa konkursy plastyczne adresowane do młodszych uczniów i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Poniżej znajdziesz opis zasad, terminów i miejsc składania prac, tak aby bez trudu wybrać odpowiednie wyzwanie dla swojej pociechy.

„Jesień rozkwita kolorami” – konkurs Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej

Konkurs „Jesień rozkwita kolorami” przygotowała Filia nr 2 MBP im. Teodora Heneczka przy ul. Bytomskiej 205a. Udział mogą wziąć uczniowie klas I–III szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy na papierze formatu A4, dowolną techniką (np. rysunek, kolaż), na temat symboli i barw jesieni. Każdą pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem na odwrocie i dostarczyć do biblioteki w godzinach jej pracy najpóźniej do 14 listopada.
Nadesłane prace oceni trzyosobowe jury powołane przez organizatora; prace niespełniające wymogów regulaminu lub złożone po terminie nie będą oceniane. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 listopada, a wyniki zostaną opublikowane na stronie MBP oraz w mediach społecznościowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, odbierane w Filii nr 2 w godzinach jej otwarcia.
Udział wymaga dołączenia wypełnionego Załącznika nr 1 (zgoda rodzica/opiekuna i klauzule RODO). Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na potrzeby konkursu.

Regulamin

„Bajkotwory” – konkurs Dzielnicowego Domu Kultury w Brzezinach Śląskich

Konkurs „Bajkotwory” prowadzi Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich – Brzeziny Śląskie, ul. Roździeńskiego 99. Adresatami są dzieci w wieku 6–10 lat.
Uczestnicy mają za zadanie wykonać postać z bajki w formie przestrzennej – może to być rzeźba, figurka, praca z plasteliny, modeliny lub innych materiałów; technika jest dowolna. Organizator podkreśla, że konkurs rozwija kreatywność, zdolności plastyczne i manualne oraz daje dzieciom możliwość prezentacji swoich prac.
Jury oceni zgłoszenia, biorąc pod uwagę oryginalność i kreatywność, technikę, samodzielność, estetykę oraz zgodność z regulaminem. Prace należy dostarczyć do DDK do 18 listopada. Laureaci zostaną powiadomieni i zaproszeni na odbiór nagród i dyplomów, a informacje o wynikach trafią na stronę DDK i do mediów społecznościowych. Regulamin zawiera zapisy dotyczące przetwarzania danych i publikacji prac/wizerunku wyłącznie na potrzeby konkursu.
Kontakt do DDK: tel. 32 287 95 66, www.ddk.piekary.pl.

Regulamin

Na koniec – najważniejsze

Oba konkursy są niezależne, mają różny temat i format prac oraz odrębne terminy i miejsca składania zgłoszeń. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do wieku i zainteresowań dziecka, a następnie złóż pracę w odpowiedniej instytucjiw bibliotece do 14 listopada lub w DDK do 18 listopada. Powodzenia!

Ewa KurpasEwa Kurpas
Źródło: DDK Piekary Śląskie, MBP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również