Wiadomości z Piekar Śląskich

Deportowani z Wielkiej Brytani

  • Dodano: 2013-08-29 14:30, aktualizacja: 2013-08-29 19:43

W wyniku wszczęcia międzynarodowych poszukiwań zostali zatrzymani na terenie Wielkiej Brytanii, a następnie deportowani do kraju, dwaj mieszkańcy Piekar Śląskich. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im wieloletni pobyt w zakładzie karnym.


W 2010 roku w Piekarach Śląskich przy ulicy Sobieskiego doszło do napadu w jednym ze sklepów spożywczych. Napastnik wszedł do sklepu i posługując się nożem obezwładnił swoją ofiarę, a następnie ukradł pieniądze. Po blisko dwóch latach śledczy wpadli na ślad, na podstawie którego pojawiła się nadzieja na schwytanie bandyty. Szybko okazało się, że podejrzewany o dokonanie rozboju może przebywać poza granicami naszego kraju. Za 29-latkiem został wydany list gończy, a następnie Europejski Nakaz Aresztowania.

W tym miesiącu poszukiwany został zatrzymany na terytorium Wielkiej Brytanii. Został deportowany do kraju i aktualnie przebywa on w Areszcie Śledczym w Warszawie. W tym samym czasie na terenie Wielkiej Brytanii ,"wpadł” kolejny piekarski przestępca, który ukrywał się od 5 lat przed wymiarem sprawiedliwości. 24 – latek kilka lat temu jadąc po pijanemu spowodował wypadek drogowy w wyniku którego ucierpiał pasażer jadący z nim samochodem. Mężczyzna został skazany, jednak nie zastosował się do wyroku sądowego. Za 24- latkiem wydano list gończy. Przetransportowany do Polski trafił prosto do Zakładu Karnego.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.